Wpis z mikrobloga

Pierwszy szybki test (w dość niewygodnych warunkach) pełnej klatki + fisheye + nodal ninja 3. 4 zdjęcia. Głowica ustawiana na oko, robione bez nadiru, składane w wersji próbnej PTGui, panorama nie prostowana. Jedyne poważne błędy w łączeniu jakie mi się rzuciły w oczy to na lewym fotelu.

Panorama 360 na google

#soczifoci #panorama #fotografia #canon i oczywiście #mercedes
Soczi - Pierwszy szybki test (w dość niewygodnych warunkach) pełnej klatki + fisheye ...

źródło: comment_e6iqkgFcGrDHadN5fvzdhgkijEBGxRm3.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Dolan: "płynność" nie zależy od ilości zdjęć. Ilość zdjęć jest zależna od obiektywu, który używasz do wykonywania takiej panoramy. Im mniejsza ogniskowa tym mniej zdjęć potrzebnych na panoramę (przy 8mm minimalna ilość zdjęć wynosi 3). Ale coś kosztem czegoś. Jeśli chcemy panoramę dobrej rozdzielczości, na której będziemy mogli przybliżać i oglądać szczegóły w dobrej jakości potrzebujemy obiektywu o większej ogniskowej np. 24mm lub 50mm. Wtedy wzrasta ilość zdjęć, które musimy
  • Odpowiedz
@sspiderr: bez głowicy panoramicznej jest ciężko. Powywala błędy w łączeniach zdjęć. Mam drugą głowicę panoramiczną, którą chyba sprzedam za jakieś 100zł. Na niej się uczyłem. Jak się ją jakoś ustawi to można zrobić dobra panoramę.

Na cropie 1.6x musisz wykonać 6 zdjęć co 60° z kątem nachylenia -15° oraz 2 zdjęcia zenitu co 180° z kątem nachylenia +60°. Taki jest przepis, a ja i tak
  • Odpowiedz