Wpis z mikrobloga

Zabawna propagandowa wpadka ukraińskiej telewizji [napisy ENG i GER]

Brytyjski dziennikarz, Mark Franchetti, znany dotąd z wielu krytycznych wypowiedzi wobec Rosji, w czasie programu

ukraińskiej telewizji opowiedział o tym, czego naprawdę był świadkiem i co stwierdził w czasie swojego pobytu na

południowym wschodzie Ukrainy. Prowadzący program przedstawił go jako bliskiego przyjaciela i osobe godną zaufania.

Franchetti spędził 3 tygodnie w oddziale separatystów Wostok. Twierdzi, że w szeregach separatystów walczą przede wszystkim ludzie z Donbasu i okolic, miejscowi, często słabo uzbrojeni. Widział pojedynczych Rosjan, ale żadnych

zorganizowanych oddziałów armii rosyjskiej. Jego świadectwo wprawiło w osłupienie zebranych gość, bo z pewnością

spodziewali się, że powieli kłamstwa ukraińskiej propagandy. Na filmie wielokrotnie widać po ich twarzach jak mocno zatkało

ich to świadectwo i jak bardzo są zaskoczeni nieoczekiwanym biegiem wydarzeń. Na koniec swoim zwyczajem goście zwyzywali go od kłamców - ot, prymitywizm ukraińskiej propagandy.

#ukraina #ukrainawideo
c.....e - Zabawna propagandowa wpadka ukraińskiej telewizji [napisy ENG i GER]

Bryty...
  • 15
Twierdzi, że w szeregach separatystów walczą przede wszystkim ludzie z Donbasu i okolic, miejscowi, często słabo uzbrojeni. Widział pojedynczych Rosjan, ale żadnych zorganizowanych oddziałów armii rosyjskiej


@chemmobile: Skoro to dziennikarz to gdzie te foty i materialy w wywiadzie?
@signap: separatyści wrzucają do internetu każdego dnia mnóstwo filmów, możesz je obejrzeć i samemu się przekonać. Szkoda, że strona ukraińska nie publikuje tylu materiałów z udziałem oddziałów armii rosyjskiej. Byłoby sporo twardych dowodów na udział armii rosyjskiej w walkach - a tak pozostaje tylko wierzyć na słowo ukraińskiej propagandzie :D
@chemmobile: To, że walczy (bądź inaczej sprzeciwia się Kijowowi) dużo ludzi z Donbasu to, na ile mi wiadomo, jest prawda. Ale nie uwierzę, że nieuzbrojeni separatyści spuścili manto ukraińskiej armii, jakkolwiek słabo wyszkolona i uzbrojona by nie była, że ostrzeliwali rakietami, GRADami i innymi wynalazkami swoich przeciwników itp. Niech mi ktoś wytłumaczy, skąd się u nich wzięła ta broń i jak się nauczyli ją obsługiwać to wtedy może uwierzę.

A propos
@chemmobile: Wrzucane jest duzo materialow do sieci, problem w tym ze opisy sa po RU/UA a zadko kiedy po angielsku, chyba ze Vice czy inne media. Chodzilo mi dokladniej o te 3 tyg kiedy z nimi przebywal, chcialbym zobacz materialy z tego wlasnie pobytu. Jak wspomnial Rogal, jacys ludzie chetni do walki sa, moga byc slabo uzbrojeni ale jak wytlumaczyc zestrzeleniu 10 latajacych samolotow badz i helikopterow? Ostrzeliwanie Gradami? Kalachy, RKMy,
Ale nie uwierzę, że nieuzbrojeni separatyści spuścili manto ukraińskiej armii, jakkolwiek słabo wyszkolona i uzbrojona by nie była, że ostrzeliwali rakietami, GRADami i innymi wynalazkami swoich przeciwników itp. Niech mi ktoś wytłumaczy, skąd się u nich wzięła ta broń i jak się nauczyli ją obsługiwać to wtedy może uwierzę.


@rogal_marcinski: To nie wierz, tylko oglądaj na bieżąco filmy i relacje separatystów. Wiedziałby wówczas, że cały ciężki sprzęt separatyści zdobyli na fatalnie
zawierzanie czy to jednemu dziennikarzowi, czy rosyjskim, czy ukraińskim mediom jest z góry skazane na porażkę.


@rogal_marcinski: a kto tu mówi o wierzeniu? Niech Ukraińcy opublikują rzetelne relacje poparte zdjęciami i materiałami filmowymi, tak jak to robią separatyści. Będą wtedy dowody na rosyjską agresję, na rosyjskie wojska itp. Teraz takich dowodów nie ma. Nie mają ich obserwatorzy OBWE, którzy są na miejscu wydarzeń i codziennie publikują kilka raportów o sytuacji na
@chemmobile: Świetnie rozumiem, to co piszesz. Ale, wybacz, kupy mi się nie trzyma, że separatyści mają takie świetne rozeznanie, świetną strategię, obsługę tego sprzętu itd. Jasne, że wśród nich są osoby, które mają i doświadczenie, i zmysł wojskowy, ale nie uwierzę, że ot tak nagle potrafili się zorganizować SAMI w taki sposób, że wycinają regularną armię. A niby wśród Ukraińców takich ludzi nie ma? Przecież i jedni, i drudzy mają identyczne
Niech Ukraińcy opublikują rzetelne relacje poparte zdjęciami i materiałami filmowymi, tak jak to robią separatyści.


@chemmobile: Wierzysz separatystom? W jaki sposób stwierdzasz rzetelność tych źródeł? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Żeby nie było - moim zdaniem są tak samo niewiarygodni, jak strona ukraińska. Problem w tym, że są stroną konfliktu. To tak jak wierzyć we wszystko, co mówi tylko jedna partia w sejmie.
Wierzysz separatystom?


@rogal_marcinski: Popełniasz błąd logiczny - wierzyć można w coś, czego nie sposób zbadać, nie ma na to dowodów. Separatyści publikują zdjęcia, relacje filmowe, konkretne informacje o walkach. Do tego dochodzą raporty OBWE. To są twarde, namacalne dowody, które można analizować i badać, a nie w nie wierzyć. Co udostepniają Ukraińcy oprócz bełkotu Poroszenki i fantazji SBU?

nie uwierzę, że ot tak nagle potrafili się zorganizować SAMI w taki sposób,
Cofnij się kilka miesięcy przypomnij jak wyglądały wtedy walki


@chemmobile: Zgadza sie, na poczatku konfliktu sepsy zdobywaly tereny i miala ich dosc sporo (stare mapy z LiveUA) a zawdzieczali to wszystko zdajcom ktorzy opuszczali posterunki, bazy i sami sie do nich przylaczali oraz dowoctwo wciaz bylo jedna reka po stronie RU - gdy wybrano prezydenta, ruszyla akcja ATO i nagle sytulacja sie odwrocila jesli nie powiedziec poprawila ;), zaczeli tracic tereny,
@chemmobile: Dyskusja jest bezcelowa, bo nikt nikogo nie przekona. Ty oceniasz rzetelnie materiały dostarczane przez jedną ze stron, ja filtruję je przez to, co sam widziałem, słyszałem i wiem od znajomych. Materiały pokazujące walki są prawdziwe - zgadzam się. Ale nie zgadzam się z sianą przez nich propagandą, jak to ludzie chcą utworzenia Noworosji/dołączenia do Rosji. Taki temat do niedawna tam nie istniał w świadomości przeciętnego obywatela, a nie widzę, co
Ty oceniasz rzetelnie materiały dostarczane przez jedną ze stron


@rogal_marcinski: nadal nie pojmujesz o co mi chodzi. Tylko jedna strona dość dobrze dokumentuje swoje działania i są to separatyści. Pośrednio ich wersje potwierdzają raporty OBWE (np. brak obecności rosyjskich jednostek wojskowych). Ukraińska strona nie dokumentuje niczego, wysyła jedynie komunikaty, oświadczenia i inne jednostronne "newsy" niepoparte żadnym konkretnym dowodem. Bo to, że Poroszenko dzień w dzień mantruje o rosyjskiej inwazji nie jest