Wpis z mikrobloga

Jestem w Londynie na miesięcznych praktykach organizowanych przez ADC, k---a jestem pod wrażeniem wszystkiego, organizacji transportu, życzliwości ludzi i ich zachowania. Każdy zachowuje sie jak ludzie na lotnisku którzy czekają na swój opóźniony lot - każdy zajmuje sie sobą i ma na ciebie w------e. Jestem tu dwa dni a już sie zakochalem w tym miejscu i nie chce wracać

#oswiadczenie #londyn #uk
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Typiczny_Janusz: a ja Brytoli nie trawię, bo jednak mimo uprzejmości są zawsze mocno zdystansowani i czasem da się wyczuć pogardę pod fałszywym uśmieszkiem, a przy takiej np. kontroli paszportów jak trafisz na s-------a, to ci nie odpuści.
  • Odpowiedz
@paziu: ja zauważyłam, że tylko polonijne patole mają tutaj z czymkolwiek problem - nie znają języka, nie znają prawa, zwyczajów, a rzucają się jak pchla na grzebieniu. Oczywiście znajdzie się odsetek brytoli, którzy są s---------i, ale 9/10 przypadków Polacy sami sobie winni...
  • Odpowiedz
@Mysiunia_: no to widocznie miałem niebywałego pecha. trochę Europy zjeździłem, nie szukam pracy za granicą, po angielsku mówię płynnie i staram się nie dolewać oliwy do ognia. tylko z Brytolami miałem, może nie problemy, ale nieprzyjemne sytuacje (chociaż przyjemne również się zdarzały - żeby nie było).
  • Odpowiedz
@paziu: czyli czysta nienawiść;) ja wyjechałam, poznałam trochę polskiego towarzystwa emigracyjnego i to się w głowie nie mieści... Wstyd i żal, że przez takich ludzi inni są źle postrzegani, chociaż ja osobiście spotkałam się tylko i wyłącznie z życzliwością i z profesjonalnym podejściem ze strony w moim przypadku Szkotów.
  • Odpowiedz
@Mysiunia_: ogólnie odnoszę wrażenie, że Szkoci jednak są bardziej otwarci od Anglików z południa. mam kontakt z kilkoma i to naprawdę w porządku goście.

a co do towarzystwa emigracyjnego, to cóż mogę rzec - z moich znajomych pojechało tam parę w porządku osób, ale zdecydowana większość to pierdoły, taka, jak to nazwałaś, polinijna patola, która ledwo dała radę skończyć szkołę, stąd pewnie taka opinia, a nie inna. jak bywam za
  • Odpowiedz