Wpis z mikrobloga

Będę chciał dziś pobawić się w podkręcanie mojego starego Phenom'a II 955 X4 BE rev. C3 i karty asus radeon hd 6850 directcu v2. Jakie obecnie programy najlepiej się sprawdzą do testowania wydajności/stabilności przed i po? Kiedyś uzywałem OCCT, Prime95, FurMark'a i 3dMark'a. Procesor będę podkręcał przy pomocy zmiany mnożnika i napięcia w biosie, a kartę Sapphire trixx'em, chyba, że jest obecnie coś lepszego?

#komputery #hardware #oc #pytaniedoeksperta
  • 14
@Amfidiusz: To było takie pieszczotliwe określenie :D To, że karta wyszła już kilka lat temu, co w dziedzinie sprzętu oznacza całe stulecia, nie przeszkadza jej rozpędzać nowych produkcji na wysokich detalach :)
@hellsmash86: Dobrze to wiem, bo mamy bardzo podobną konfigurację. U mnie od kilku już lat śmiga HD6950, też z asusowym directcu i na razie nie myślę o zmianie :) Tyle że ja od razu kręciłem co się dało ;)
Tyle że ja od razu kręciłem co się dało ;)


@Amfidiusz: Ja też po zakupieniu odpowiedniego chłodzenia procesora, doklejeniu radiatorów na mosfety i dodaniu dwóch wentylatorów w obudowie zacząłem podkręcać, ale potem przestałem w cokolwiek grać i wróciłem do bazowych ustawień.
@SynGromu: Już nie pamiętam, podkręcałem ładny kawałek czasu temu i wtedy szukałem opinii po różnych forach typu elektroda, pcformat, benchmark. Wydaje mi się, że powodem może być to, że jak z czymś przesadzisz to możesz to jeszcze w biosie cofnąć, a jeżeli system się nie odpali to programu nie uruchomisz i tak czy tak będzie trzeba przywracać wszystko w Biosie.
@Meos: póki co ustawiłem mnożnik na x20, szyna bez zmian 200 Mhz i na napięciu 1,4 system nie był stabilny, podbiłem napięcie na 1,45 (płyta już mi je na czerwono podświetla, ale z tego co czytałem jeszcze takie napięcie jest ok, zwłaszcza że temperatury nie są jezzcze kosmiczne, jeżeli OCCT dokończy test to postaram się nieco obniżyć napięcie aż znajde jakieś optimum. Jeżeli nie to zmniejsze mnożnik i będę kombinował z
@hellsmash86: Z tego co pamiętam według producenta bezpieczne napięcie jest do 1.5 V. OCCT bym się nie kierował. Przez godzinę wszystko działało, a w GTA IV po 5 minutach się wysypał.
Ale jak eywali bład to wiadomo że coś jest nie tak, jezeli uda ki sie uzyskac stabilnosc na OCCT to potem będę testował prime95, a to już raczej wykryje każdą niestabilność