Wpis z mikrobloga

Nie idźcie szukać pracy przez Manpower. Jakiś czas temu poszedłem tam z myślą, że może coś ok mi zaproponują. Zaproponowali.. ale ok bym tego nie nazwał. 10zł/h brutto i umowa zlecenie. Ale pomyślałem, że zgodzę się na to może coś dorobię w między czasie szukając czegoś innego. Nie myślałem, że będzie to wyglądać tak jak wygląda. Kilka dni pracowałem ok, dzień w dzień, aż tu nagle dostałem smsa, żeby nie przychodzić do pracy bo nie ma zapotrzebowania i będą informować co dalej. Myślę "ok, miałem mieć cały weekend wolny, ale jak jutro nie pójdę to pójdę w sobotę, a niedzielę będę miał wolną". Kolejnego dnia nie dostałem żadnej informacji czy iść następnego dnia do pracy czy nie więc czekałem. Następnego dnia dostałem smsa, że weekend jest w ogóle nie pracujący, a wolne przedłuży się do poniedziałku(włącznie) i w poniedziałek będą informować co dalej. No i poinformowali, że kolejny dzień(dzisiaj) również jest wolny, ale w środę już powinno być normalnie. I.. NIC, żadnych informacji więc trzeba dalej czekać, a pieniądze uciekają. Jakby ktoś nie wiedział to z tą pracą od manpowera na zleceniu jest tak, że jeśli masz godzinówkę(a możesz mieć też akord) to zarobisz tyle ile byłeś w pracy czyli mimo iż wolne dał mi manpower to nie znaczy to nic i pieniędzy za te dni nie dostanę bo nie było mnie wtedy w pracy. To są jakieś jaja. Omijajcie tego pośrednika z daleka.

Wspomnę jeszcze żebyście unikali Adecco bo byłem u nich 3 razy i nic nie potrafili mi zaproponować poza 1/2 etatu jako sortowacz w pewnej firmie kurierskiej(ni jak mi się to nie kalkulowało), albo 9zł/h brutto na zlecenie w jakiejś drukarni(a jak widać mam niezbyt miłe przejścia z umowami zlecenia). Adecco pięknie się wymiguje od pomocy klientom - w stosunku do mnie mieli jedną śpiewkę "zrobić UDT".

Darowałem sobie pośredników tego typu i zacząłem szukać czegoś na własną rękę(ogłoszenia, znajomi itp.) bo to co oni wyczyniają woła o pomstę do nieba.

#posrednicy #manpower #adecco #praca #wykorzystujo
  • 1