Wpis z mikrobloga

No mirasy, czas na małe #rozdajo

Zaniepokojony tym, że tak mało osób zna najlepszego RTSa w historii gier ever, postanowiłem zakupić 3 sztuki Original War na Steama(akurat jest na promocji). Jeden egzemplarz jest mój. Pozostałe dwa rozlosuję wśród plusujących. Nie jestem fanem takich wpisów w gorących więc czasu daję w miarę niewiele - powiedzmy, że do 2 w nocy(no i jest większa szansa, że gift pójdzie do jakiegoś prawilnego mirka z nocnej zmiany).

Wiem, że gra tania jak barszcz, ale robię to nie dla atencji czy dlatego, że tak was lubię. To jest moja forma wsparcia dla Original War - bo ta gra zasługuje żeby była znana.

#gry #steam #rozdajosteam
  • 30
@Felonious_Gru: po 0,89€ :D

Gameplay na YT nie odda w pełni wspaniałości tej gry, ale @krsQ już ci podrzucił link.

Ogólnie to gra ma kilka unikalnych cech - główny surowiec pojawia się w losowych miejscach na mapie, ludzkie jednostki są nie do zastąpienia i strata każdego boli. Do tego elementy RPG i wg mnie świetny polski dubbing. Ogółem cud, miód i orzeszki i mniej więcej co rok przechodzę kampanie po raz
@Wiedmolol: Dokładnie, sama fabuła czy dialogi są dobrze zrobione, a postacie charakterystyczne. Gra jest kultowa i dalej wspierana, szkoda że nie aż tak popularna. I była tania w swoim czasie, o ile pamiętam. Nie dawno robiłem achiki do niej :)
@Wiedmolol: Oho, widzę, że nawet achievmenty dali, aż bym sobie nabił.

Pamiętam, że poza świetną fabułą, wysokim poziomem trudności nietypowym dubbingiem gra miała też masę bugów i dość często crashowała. W wersji na steam bez zmian czy jeszcze nie nie sprawdzałeś?
@Primus_inter_pares: Po 13 latach od premiery dalej wychodzą do tej gry patche. :D

Na steamie jeszcze nie próbowałem, ale to będzie ta sama wersja co mój egzemplarz z jakiejś starej gazetki - bodajże z Playa. Oczywiście wszystko spatchowałem do najnowszej wersji i nie wywaliło mnie ani razu. Co najwyżej interfejs jest taki sobie na dzisiejszych rozdzielczościach, ale to właściwie tylko kwestie estetyczne.

@Madzialena: Tako rzecze Wikipedia. Brno astronomical clock -