Wpis z mikrobloga

Cześć, słuchajcie sprawa jest taka nie wiem czy ktoś się z tym spotkał już, po wrzuceniu mojej gry na Google Play, Google przydzieliło mi automatycznie 1211 modeli telefonów i tabletów na których będzie działać bezproblemowo z czego na tej liście nie znalazł się chociażby LG L9 którego mam i na którym testowałem grę, chodziła bez najmniejszych zakłóceń czy Xperia L na której również testowałem i też świetnie chodziła. Wg tego co piszą na stronie to zależy od pliku androidmanifest.xml

Okno Dostępność urządzeń to zaawansowane narzędzie dostępne dla wszystkich programistów aplikacji na Androida. Można je otworzyć w Konsoli programisty Google Play. Zawiera ono dynamiczną listę zgodnych urządzeń tworzoną na podstawie ustawień w pliku manifestu. Jeśli na przykład w pliku manifestu pakietu APK podany jest duży rozmiar ekranu, w konsoli będą wyświetlane obsługiwane urządzenia, które mogą znaleźć daną aplikację w Google Play. Z kolei funkcja dynamicznego wyszukiwania pozwala zobaczyć urządzenia, na których aplikacja nie będzie dostępna. Urządzenia możesz wyszukiwać według producenta, nazwy projektowej (np. Passion) lub rzeczywistej nazwy rynkowej (np. Nexus One), by sprawdzić, czy ustawienia Twojego pliku manifestu prawidłowo je filtrują.


Może ktoś wie co tam trzeba by zmienić w manifeście żeby gra trafiła do szerszego grona urządzeń? Jak chciecie moge też podesłać treść pliku manifest.

  • 8
  • Odpowiedz
wexproductions


@Wextor: a jakis filmik czy cos mozna zobaczyc jak to wyglada? bo widze ze jest paczka do pobrania, dlatego chcialem link do google play, bo zawsze jest cos pokazane :) a mam ios :P
  • Odpowiedz
@Qutasisko: Tak , ale to chodzi głównie o to jakie wymagania stawia plik manifestu, zmieniałem go różnie z różnymi skutkami, przeważnie takimi że gra nie chciała się uruchomić :D
  • Odpowiedz