Wpis z mikrobloga

No więc siedzę sobie dzisiaj przed jednym z wykładów, praktycznie wszyscy dookoła robią projekt z Aplikacji Internetowych , bo w tym tygodniu cały rok to oddaje, no i mimochodem słucham co tam ludzie gadają... a gadają głupoty, jak zwykle. No dobra, mogę jeszcze komuś wybaczyć niewiedzę, bo nikt nie rodzi się geniuszem

- ej, jak w PHP sprawdzić czy string jest pusty? [*rany no, porównaj jego długość do zera* - myśli autora wpisu] Jest na to jakaś funkcja? (...) O, wiem, porównam go długość do zera [*no.*] (...) A jaka jest funkcja na długość tekstu [*strlen - mówić, nie mówić?*]


- len [*jakie #!$%@? len, strlen ;_;*]


- a nie jakoś strlength czy coś takiego?


- nie, nie, na pewno len

(zawsze mnie tak strasznie kusi żeby ludziom powiedzieć poprawną odpowiedź na podobne rozkminy bo niektórzy się męczą i męczą, ale jeszcze uznają mnie za jakiegoś ważniaka :<) no ale mimo wszystko numerem jeden okazał się koleś (ten od "len"), który z pełną powagą wmawiał wszystkim obecnym, że jego zdaniem spełniający wszystkie wymagania sklep internetowy (a lista wymagań była całkiem spora) da się postawić w 2 godziny. Szkoda, że nie widział, że niektórzy desperaci za projekt na 60% są w stanie gotowi zapłacić 300 złotych, skoro on 100% by odwalił w 2 godziny, to przez tydzień mógłby napisać sklepy dla wszystkich desperatów na roku i zostałby bogaczem. Ech, co ci ludzie to ja nawet nie.. #coolstroy #coztymiludzmi
  • 2
  • Odpowiedz
@Marmite: Znasz odpowiedź, a mimo to pozwalasz, aby inni się męczyli, ale jesteś...

wmawiał wszystkim obecnym, że jego zdaniem spełniający wszystkie wymagania sklep internetowy (a lista wymagań była całkiem spora) da się postawić w 2 godziny.


Może z wykorzystaniem jakiejś wtyczki do Wordpressa? ;)
  • Odpowiedz
@fir3fly: No bo mi jakoś tak głupio się wpieprzać, już to kiedyś tłumaczyłem. Czasami jak się długo męczą a znam odpowiedź to powiem, ale ogólnie to mi głupio :< co do tego sklepu - nasz miał być postawiony na Symfony, ale nie można było korzystać z żadnych pluginów czyli tak naprawdę dostawaliśmy tylko sam podział na model-widok-kontroler. Jestem zdania, że to niemożliwe napisać coś takiego w 2 godziny.
  • Odpowiedz