Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 3 (26.08.2014-31.08.2014)

Dla wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do Tagu: #weeklytopedm

W minionym tygodniu wydanych zostało bardzo dużo dobrych utworów z gatunku House/Deep House/Future House i będą one stanowić większość na tej liście. Jest to również wydanie, w którym miałem jak na razie największe problemy przy wybieraniu tylko 10 najlepszych utworów i ich kolejności.

10. Bisbetic feat. Angelika Vee - Feeling (Original Mix) || #electrohouse

Pierwsze skrzypce w tym utworze gra nieziemski wokal. Powiem wręcz, że gdyby nie on, to nuta przeszłaby totalnie bez echa. W tle mamy bardzo przyjemną, fortepianową melodie i electro-house'owy (przypomina mi wyczyny Kat Krazy'ego) drop.

9. Magic! - Rude (Zedd Remix Extended) || #bigroomprogressivehouse

Typowa nuta od Zedda. Jakieś teksty o miłości, progresywne brzmienie, elementy electro i gdzieś tam w tle fortepian. Nie jest to jego najlepszy utwór, aczkolwiek lubię tego producenta i głównie dzięki temu jest na tym wysokim, dziewiątym miejscu.

8. Dirty South feat. Sam Martin - Unbreakable (Club Edit) || #bigroomprogressivehouse

Gdy pierwszy raz usłyszałem tę nutę zakochałem się w wokalu. Utwór lekki i przyjemny, choć czuję niedosyt patrząc na to, co kiedyś serwował nam Dirty South.

7. Martin Garrix, Afrojack - Turn Up The Speakers (Original Mix) || #bigroom

Chyba najlepszy, bigroomowy utwór od Garrixa. Jednak to tylko bigroom. Gdzieś tam słychać jakieś dutchowe dźwięki od Afrojacka, ale raczej bieda. Utwór znalazł się na tak wysokim miejscu głównie ze względu na presję otoczenia :P - nr. 1 na Beatport.

6. Kaskade, The Brocks - Summer Nights || raczej #house

Lekki, przyjemy utworek od Kaskade. Ciężko dopasować go do jakiegoś gatunku, najbliżej mu do House.

5. Don Diablo – Back in Time (Original Mix) || #house

Don Diabolo to jest mistrz świata. Każdy jego utwór ma niepowtarzalny klimat. Nic więcej nie trzeba dodawać.

4. Dr. Kucho! & Gregor Salto - Can't Stop Playing (Oliver Heldens & Gregor Salto Remix) || #deephouse #futurehouse

Mistrzowskie odświeżenie dobrego utworu. Heldens nie zwalnia tempa, Gregor Salto dokłada swoje trzy grosze i mamy hit.

3. CamelPhat – The Act (Extended Mix) || #deephouse

Bardzo fajny deep, z elementami tech house. Wydaje mi się, że bardzo przypomina mi jakiś utwór, ale nie mogę sobie przypomnieć jaki.

2. Sick Individuals - Lost & Found (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse

Najnowsze wydanie z Revealed. Sick Individuals po raz kolejny pokazują, czemu w tym roku są jednymi z najlepszych producentów głównego nurtu. Wpadający w ucho wokal i główny motyw, no i mamy hit. Czekałem bardzo na ten utwór, jednak i tak to nie wystarcza, aby wygrać z...

1. Dillon Francis - I Can't Take It || #dutchhouse

Zaskoczeni? Najnowsze dzieło wariata, Dillona. Zapowiedź nadchodzącego albumu. Ten wokal, ten dutch'owy drop, gdzieś tam słychać nawet trapowe motywy, no cudo. Wszystko w tym utworze gra, jak trzeba.

#muzyka #muzykaelektroniczna #edm #tomorrowland #tomorrowland2014 #umf
  • 5