Wpis z mikrobloga

@Obliv: Musisz zmienić sposób dziedziczenia. Gavelkind jest najgorszy. Jednocześnie jako poganin (niezreformowany) nie masz innej opcji dziedziczenia. Wniosek - zostać chrześcijaninem.
@Obliv: Zdaje się, że rozwiązaniem jest utworzenie cesarstwa. Chodzi o to, że są to tytuły równorzędne. A potrzebny jest jeden, który jest nadrzędny. Wtedy bracia będą mogli być królami różnych ziem, ale całość ziem będzie pod rządami cesarza jako jedno państwo.
@Obliv: @void1984: @BongoBong:

Wystarczy nadać innym potomkom biskupstwa i stracą prawo dziedziczenia. Dopóki tłuczesz pogan z roszczeniem "Święta Wojna" nie powinno Ci ich zabraknąć.


EDIT: Być może błędnie założyłem, że grasz Polską, ale to wydawało mi się najbardziej logiczne, chociaż zapomniałem, że wyszedł dodatek odblokowujący grę poganami, którego nie posiadam.
Wystarczy nadać innym potomkom biskupstwa i stracą prawo dziedziczenia.


@Cyril: No właśnie nie - to działa tylko an chrześcijan.

Dość dawno wyszedł dodatek - Old Gods - tam można grać polską ze słowiańską religią
@Obliv: zreformuj religię i zmień prawo sukcesji. Wtedy nie popsuje ci to stosunków, a przynajmniej w większości przypadków. Niektórzy wasale pozostaną niezreformowani, więc będą mieli trochę gorszą opinię ale i tak będzie lepiej niż przy zmianie wiary.
@void1984: oczywiście, że jest łatwiejsze, ale ma minusy o których mowa wcześniej. Poza tym jak się nie ma wszystkich świętych miejsc to są jeszcze inne warunki reformacji.