Wpis z mikrobloga

@Baron_Al_von_PuciPusia: w takim przypadku treść komentarza świadczy o jego autorze. Bulwersowanie się w takich sytuacjach jest dziecinne. Winnym takiego a nie innego stanu rzeczy jest sam poszkodowany, który wielokrotnie dawał i daje innym powody do takiego a nie innego wyrażania swojego zdania na jego temat.
@daimos: Prowokuje odmienny zdaniem, krytykując środowiska prawicowe? Fakt jest nieobiektywny, fakt czepia się często bez powodów, fakt nie przeczytał artykułu przed wypowiedzią. Tylko, że nic nie tłumaczy takich odzywek. To tak jakby powiedzieć, że kobieta sama sobie winna bo prowokowała i ją zgwałcili.

Równie dobrze mógłbym tak napisać do połowy prawicowców na wykopie.
@Baron_Al_von_PuciPusia: porównywanie zachowania Ryu do kobiety, która została zgwałcona (bo np. "ładnie" wyglądała) to prymitywne spłycanie tematu. Ryu nie został przez nikogo zgwałcony a jedynie słownie "zbesztany" - całkiem słusznie jak już wielokrotnie tutaj podkreślałem i z powodów, które wymieniłeś. Owszem, niektórzy mogą odczytywać tego typu komentarze jako niezbyt niegrzeczną/poprawną/kulturalną "uwagę" ale tylko jeśli nie znają podłoża problemu. Ryu'a można ignorować a można też polemizować w taki dość "prosty" sposób (bo
@Baron_Al_von_PuciPusia: dlaczego? Uważam, że dosadne przedstawienie faktów jest skuteczniejsze niż mozolne owijanie w bawełnę i próby "polubownego" załatwienia "sporu" - tym bardziej, że do Ryu'a nie docierają czasem żadne argumenty choćby nie wiem jak słuszne i poprawne były. Jego zachowanie jest irytujące - prowokuje sytuacje konfliktowe i robi to w sposób ciągły, z takim samym natężeniem - według mnie powinien zarobić permanentnego bana a to przełożyłoby się na spadek takich niezbyt
@Baron_Al_von_PuciPusia: Ryu jest najbardziej aktywnym prowokatorem sytuacji konfliktowych i dlatego uważam, że należy mu się ban. Nie udało mi się znaleźć (mimo usilnych starań) drugiego takiego ... . No, może ghostface ale to jest zwykły troll, który podobnie jak Ryu potrzebuje wzmożonej atencji.