Wpis z mikrobloga

Mireczki doradźta, przyszły dziś szczęki v-brake do mojego #rower więc przyszedł czas na #wymianaszczekvbrakewmojrower, wykrecam więc jedno ramię i co pacze, śruba wyjechała wraz z jakąś podkłądką (nazwa robocza bo nie znam specjalistycznej nazwy, rzeczona część na zdjęciu poniżej), probuje to wykręcić po dobroci - nie idzie, probuje delikatnie złapać kobinerkami tak aby nie uszkodzic gwintu - trudna sztuka ale żadnych rezultatów, jako że jestem januszem #rowerowyserwis jestem więc zmuszony zapytac co teraz zrobić, tzn. mam pewne pomysły ale potrzebuje porady specjalisty, tak więc:

opcja 1. wykręcic śrubę z tej podkładki - ale jak to zrobić aby nie zniszczyć gwintu?

opcja 2. olać sprawę z wykręcaniem i kupic nowe podkładki (nazwa robocza bo nie znam specjalistycznej nazwy, rzeczona część na zdjęciu poniżej) tylko no właśnie jaką to ustrojstwo ma nazwę tak żeby wiedziec czego szukać / o co pytać
gentelman - Mireczki doradźta, przyszły dziś szczęki v-brake do mojego #rower więc pr...

źródło: comment_oF7AaamzV91PmPzCHpNieh37LaVQrb5J.jpg

Pobierz
  • 14
@gentelman: Wydaje mi się że robisz to źle - powinieneś rozebrać szczękę hamulca i wkręcić sam piwot - jeśli nie pasuje to może trzeba będzie dopasować inne. Możliwe że u Ciebie piwoty w ramie są montowane za pomocą tzw. zestawu naprawczego Helicoil. Stosuje się je ponieważ gwinty w aluminium są bardzo wrażliwe na uszkodzenia.
@Primoza: problem w tym że ja WYKRĘCAM tę śrubę z piwotem, nie że chcę dokręcić szczekę do ramy, wykreciłem pozostałe ramiona szczenk i nie było problemu z innymi śrubami tylko ta jedna się zapiekła/zaklinowa/nie wiem że nie idzie jej wykręcić be zrównoczesnego wykręcenia z piwotem, nie mam zamiaru się z tym bawić, jutro poprostu skocze do sklepu po jednego piwota i po zawodach
@TomekPL-V70: smutnazapa.png zobacze czy coś znajdę jutro w serwisie rowerowym, aczkolwiek piwoty z tego linku który wrzuciłeś ciekawie wyglądają, nie mają tego zfrubienia więc może uda się je głebiej wkręcić, tylko teraz pytanie czy oferowane piny to te same ze zdjecia