Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy z czytnikem #ebook

Chcę kupić na prezent, budżet nie jest wielki dlatego taniej=lepiej. Wiem, że większość mówi #tylkokindle więc jeśli jest jakaś tania opcja to gdzie i za ile można wyrwać z gwarancją? Jeśli jest jakaś alternatywa to proszę o konkretne modele - będzie używany tylko do czytania książek w PDF przez osobę w średnim wieku, więc możliwość powiększania czcionki jest dużym plusem.

nieśmiało taguję #kindle
  • 15
@poebalo: Odczyta, ale nic poza tym. Konwertowanie na MOBI tez nie zawsze dobrze dziala.

Ogolnie bedziesz mial problem ze znalezieniem czytnika, ktory dobrze obsluguje PDF, malo kto tego formatu uzywa.
@poebalo: swiatczytnikow.pl masz dzial testy porownania itd.

Z PDF radza sobie niektore czytniki (mniej badz bardziej udanie), ale zazwyczaj sa to drozsze modele.

M.in. o tym przeczytasz na stronce ktora ci dalem.

Standardowy format ksiazek to mobi i epub polecam #kindlefaq

Nie wiem czy powstaly testy tanszych czytnikow obecnych w e-marketach, typu prestigo, pentagram itp.

Onyx, pocketbook, nook, kindle podstawowe ich wersje kosztuja w okolicach 200-250zl.

Poczytaj i wybierz to co
@poebalo: Ok, pozwól że odpowiem Ci kompleksowo, bo póki co Ci moim zdaniem powyżej niewiele wytłumaczono.

1. Dlaczego akurat pdf, w sensie co to mają być za książki? Powieści, a zatem sam tekst? Podręczniki z masą tabelek i wykresów? Komiksy może? Odpowiedz, bo to ważne

2. Nie jest prawdą, że #tylkokindle spokojnie można urwać 50-100zł i kupić coś innego.

3. Czytniki nie nadają się do pdf z jednego prostego powodu, nie
@ryhu: Dziękuję za obszerną odpowiedź. Już tłumaczę; pdf z tego względu, żeby czytać książki zassane z neta (wiadomo o co chodzi), które często w takim formacie są. Bez tabelek, żadne podręczniki, po prostu ściana tekstu. Wiadomo, czasem trafi się ilustracja (bardziej grafika) na początku rozdziału etc. Nie jestem aż tak w temacie, bo nie wiem czy faktycznie nadal większość książek jest w PDFach, jeśli nie, to nie ma ciśnienia wtedy na
@poebalo: wiekszosc ksiazek jest obecnie w formatach mobilnych przeznaczonych na czytniki, zarowno po ksiegarniach z e-bookami, jaki chomikach czy innych serwisach nie do konca legalnych. Wiec odpusc wymog pdfow.

Wszystkie wymagania ktore masz spelniaja tanie czytniki.

Drozsze roznia sie powiedzmy dotykowym ekranem, wbudowanym podswietleniem i w sumie tyle.

Kwestia lektury testow, czy porownan poszczegolnych modeli i bedziesz wiedzial co wybrac.

Ilu uzytkownikow tyle spotkasz opiini czy ma to byc kindle, czy
@poebalo: Powiem tak: większość książek jest dostępna w formatach dla czytników, gdzie spokojnie można powiększać czcionkę, bez "rozwalenia" formatowania strony. To, że ebook=pdf to złudne wrażenie i pozostałość poprzedniej epoki:) Tutaj wklejam Ci listę książek, które na 100% można znaleźć do ściągnięcia w sieci w porządnej, ebookowiej formie: http://www.pastebin.com/LWWS15Xx - przejrzyj sobie.

Po więcej szczegółów zapraszam do mojego innego wpisu( ͡° ͜ʖ ͡°) -> http://www.wykop.pl/wpis/8737462/cyklicznie-powtarza-sie-tutaj-skad-brac-ebooki-mir/

Co do
@poebalo: jak już będziesz miał i przetestujesz, to daj znać co sądzisz. Zawsze to jedna więcej pozytywna (mam nadzieję) opinia na jego temat, więc z tym większą stanowczością będę mógł doradzać w przyszłości. Bo tak jak pisałem, ja tego cybooka w ręce nie miałem, wiem tylko z mirko, że sobie kilka osób chwaliło. No i cieszę się, że mogłem pomóc.