Wpis z mikrobloga

@Maryjanna: @forvel: nie zmieni to faktu że to jest najbardziej prymitywne zagranie jakie może być i na pewno nie powinno się tego chwalić, nie zmienia to też faktu że "załatwić coś po męsku" oznacza właśnie najbardziej prymitywne zagranie ani nawet tego że źle to świadczy o mężczyznach

@npsr: szkoda tylko że nic nie wniosła do tematu, nie wiem czy zobaczenie "bicie się po mordzie" i automatyczne ignorowanie tego o
@DerpVEVO: Ja akurat myślę, że tym jednym jednym zdaniem zarówno udowodniła Twój brak racji, jak i wyczerpała temat. W domyśle ujęła również na końcu "na #!$%@? drążyć". Zatem traktuję to jako kompletną wypowiedź :)
@PlecSchrodingera: nie ma mniej prymitywnego sposobu wyładowania napięcia seksualnego za to jest wiele mniej prymitywnych sposobów rozwiązywania sporów niż bicie się

@npsr: to tyle nie myśl bo ci to najwyraźniej nie wychodzi, mój post nie jest o tym że przemoc jest zawsze zła ale widać niezbyt dobrze radzisz sobie ze zrozumieniem tekstu
@DerpVEVO: Wychodzi mi całkiem nieźle, ale najwyraźniej potrzebujesz szerszych wyjaśnień, niż krótkiego, męskiego skrótu myślowego.

Po pierwsze: załatwić coś po męsku oznacza stanowczą dyskusję. Owszem, często kończy się na daniu sobie po pysku i pogodzeniu na drugi dzień. Bo tak. Czasem w ryj trzeba dać.

Przemoc jest idiotyzmem, ale drobna bójka między dwoma facetami to rzecz normalna, naturalna i potrzebna.

I niema to nic wspólnego z napaściami, rozbojami czy jakąkolwiek inną
@DerpVEVO: czy tematem nie było zakwalifikowanie facetów niżej od kobiet ze względu na to, że czasem sobie muszą dać po ryju?

Przypominam, że Kobiety w takich sytuacjach szarpią się za włosy, obgadują, rysują samochody i wymyślają tysiące dziwnych rzeczy i potrafią gniewać na siebie latami, podczas kiedy faceci wyjaśnią sobie co im nie pasuje, najwyżej dadzą po ryjach i najprawdopodobniej tego samego wieczoru pójdą razem na piwo?

Które zachowanie jest bardziej
@npsr:

czy tematem nie było zakwalifikowanie facetów niżej od kobiet ze względu na to, że czasem sobie muszą dać po ryju?


Nie, tematem było nazwanie czegoś idiotycznego jak sam to ująłeś "Przemoc jest idiotyzmem" jako "załatwienia czegoś po męsku".

Przypominam, że Kobiety w takich sytuacjach szarpią się za włosy, obgadują, rysują samochody i wymyślają tysiące dziwnych rzeczy i potrafią gniewać na siebie latami, podczas kiedy faceci wyjaśnią sobie co im nie
@DerpVEVO: Może szarpanie za włosy jest stosunkowo rzadkie, za to już krzyki bez przyjmowania żadnych argumentów, plotki i inne takie zachowania są niemalże normą.

Załatwić coś po męsku to nie znaczy spuścić #!$%@?. To oznacza dyskusję w cztery oczy na tematy, które wywołują duże emocje. Często kończy się to na rozmówkach z udziałem pięści, ale nie jest to zachowanie prymitywne.

Obie strony mówią sobie co ich boli w ostateczności rozładowują swój
@DerpVEVO: a kto powiedział, że ma kogoś przekonać. Od tego jest wcześniejsza rozmowa. Ale jeśli np. ktoś by przespał się z Twoją dziewczyną to co robisz?

Idziesz, wyjaśniasz mu za co dostaje w ryj. Honorowo się nawet nie broni. Dajesz mu w ryj a potem albo się kumplujecie dalej i zrywasz z dziewczyną, albo przestajecie a z dziewczyną i tak zrywasz.

Tak się zachowuje facet.

Oczywiście seba nasłałby kumpli, ale mówiliśmy
@npsr:

Ale jeśli np. ktoś by przespał się z Twoją dziewczyną to co robisz?


Daję w morde zakładając że dam radę co byłoby raczej ciężkie bo jestem suchoklatesem i znowu przypominam że nigdzie nie napisałem że przemoc nigdy nie powinna być używana.

Honorowo się nawet nie broni.


Honorowo się nie przesypia z cudzymi dziewczynami, to że potem zgarnie w ryja wcale nie jest honorowe.

No i znowu próbujesz mnie przekonąc do
@DerpVEVO: Honorowo się ponosi odpowiedzialność za błąd, który czasem można popełniać, jak dziewczyna kumpla okazuje się ladacznicą a Ty masz za dużo alkoholu we krwi. Co kończy się zwykle zebraniem po pysku i dalszą przyjaźnią i otworzeniem oczu, przez kumpla, że to zła kobieta była.

No i właśnie nie, bo od początku nie mówisz o bezsensownej przemocy, tylko o załatwianiu sprawy po męsku a to był książkowy przykład.

Zgodzę jeśli jeśli
@Krankatau: ale dlaczego myślisz że bym nie mógł? oczywiście że bym mógł i to na 10x szybszym komputerze, bo kobiety byłby w stanie sporo więcej osiągnąc gdyby nie opresyjny patriarchat