Wpis z mikrobloga

Odnośnie horrendalnych cen wysyłania pocztówek za granicę - wypróbowywał ktoś usługi serwisu napiszkartke.pl? Chwalą się, że wysyłają w cały świat za 3,5 zł, a od 7 pocztówek w górę za 3 zł. Nie napisali jednak jak to robią, a na pewno nie przez PP. Przez niemiecką pocztę? Czy jakimś kurierem, z którym mają umowę?

Najważniejsze pytanie czy to rzeczywiście działa i jak szybko dochodzą widokówki. Jeśli wszystko jest w porządku to może być świetna alternatywa dla PP. Chociaż pewnie pocztówki nie będą miały oryginalnych polskich znaczków, ani stempli. Ale dla oszczędności 2,2 zł na pocztówce można się tym nie przejmować.

#postcrossing #pocztapolska #pocztowki #widokowki #kurier
  • 10
@Braviken: ludzie z grupy postcrossingu na fejsie chwalą sobie napiszkartkę.pl. Wysyłają to pocztą niemiecką. Trochę dłużej się przez to schodzi ale jednak znacznie taniej
@Braviken: przez napisz kartkę to nie wiem bo nie używam. Mi zginęła raz na Filipiny i raz do USA szła 90 dni. Do "cywilizowanych" krajów dochodzi dosyć szybo: Japonia-4,5 dni; Holandia 2-3 dni.
@sheilacooper: Tak naprawdę to już od dwóch się opłaca. :P

PP: dwa priorytety: 10,20 zł

NK: priorytetowy list do nich i dwie pocztówki: 2,35 zł + 2 * 3,50 zł = 9,35

Różnica: 0,85 zł

Różnica niewielka, ale opłaca się. Przy czterech pocztówkach jest to już 4,05, czyli dobre piwo. ;)

Jak na razie wysyłam przez PP, ale tak się wkręciłem, że chyba niedługo wypróbuję usługę NK.