Wpis z mikrobloga

Czy ktoś wie, gdzie w Polsce można kupić tzw. g-pen, czyli pióro ze stalówką do maczania w atramencie, które zmienia grubość linii w zależności od nacisku? Albo chociaż jak się na to po polsku mówi, bo nigdzie nie mogę znaleźć, ani na allegro, ani w sklepach dla rysowników, architektów, nic... Nie musi być koniecznie takie ze zmienną grubością linii, wystarczy jakiekolwiek do maczania w tuszu. Tutaj są pokazane przykładowe pióra, o które mi chodzi.

#rysowanie #sztuka #manga

Wołam @Axoi, @zupa_z_kasztana, @lost__in__moments, @falowlosa bo wy chyba macie coś wspólnego z rysowaniem.
Goryptic - Czy ktoś wie, gdzie w Polsce można kupić tzw. g-pen, czyli pióro ze stalów...

źródło: comment_rQeh4FZ7YV9bGPE53iWJDEsZ8fRrfW5C.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
przecież to piórko można znaleźć w każdym sklepie plastycznym. Do kupienia w całości i w częściach - ta metalowa część to stalówka, dostępna w różnych rozmiarach i kształtach, a drewniana to obsadka. Na stówę dostaniesz w sklepie plastycznym "Talens", jeśli masz takowy w swoim mieście. Zapytaj w sklepach art. blisko wydziałów artystycznych. W każdym razie nie wierzę że nie ma, podstawowe narzędzie. Zapytaj o piórko do tuszu. Aha, w zwykłym papierniczym możesz
  • Odpowiedz
@Goryptic: Po prostu opisz czego potrzebujesz w plastyku, dostaniesz w zamian stalówkę i obsadkę. Stalówki są tanie więc najlepiej weź kilka rożnych żeby sobie wybrać najwygodniejszą. Obsadka musi ci dobrze leżeć w ręce, przed zakupem ja sprawdź. Ja osobiście zamiast tego zestawu wolę dobry cienkopis z rystora najlepiej (stosunek cena jakość najlepszy) ale co kto lubi i dobrze się uczyć pracując piórkiem, potem wydziwiać. :P
  • Odpowiedz