Wpis z mikrobloga

Podobno są tacy, którzy jeszcze nie jedli hummusu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wołam @mirkobiniu, bo chciał przepis, ale może i inni skorzystają. Zdjęcie u dołu poglądowe, co by przyciągnęło uwagę, ja swojego nie mam, bo hummus zeżarłam w pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z podanych proporcji wychodzą dwie pełne [z górką] naczynia do zapiekania z Biedry - o te okrągłe: http://fanbiedronki.pl/gazetka/2014.01.27.promocje/5370,Naczynia,do,zapiekania

- puszka ciecierzycy [lub 250g ugotowanej]

- 4 łyżki pasty sezamowej tahini*

- 3-4 łyżki soku z cytryny

- 1 mały ząbek czosnku [tak naprawdę to duży ząbek czosnku #czosnekzimazawszenapropsie

- 3-4 łyżki oleju tłoczonego na zimno [lniany, z lnianki, oliwa, rzepak]

- ok 50ml wody [może być woda z gotowanej ciecierzycy]

- sól i pieprz oraz dowolne przyprawy jak kmin rzymski/kminek etc, mogą być suszone pomidory tyż.

No więc - wrzucamy wszystko do gara i blendujemy. I gotowe.

Po przełożeniu do odpowiedniej wielkości naczynia można zalać jeszcze łyżką oleju, dłużej wytrzyma nam taki hummus.

Ja miałam dzisiaj z kromką chleba dyniowo-lnianego i kubkiem domowych pomidorków koktajlowych - mistrzostwo świata ( ͡° ͜ʖ ͡°)

*jak ktoś nie ma gotowej pasty to wrzuca 4 łyżki sezamu w młynek do mielenia kawy, albo bierze blender i mieli na jednolitą papkę.

jak ktoś nie chce z tej papki robić hummusu, to miesza ją z miodem i ma chałwę ( ͡ ͜ʖ ͡)

#gotujzwykopem #gotujzmikroblogiem #gotujzmatra #jedzenie #hummus i jeszcze #wegetarianizm #weganizm bo też pasuje
Pobierz
źródło: comment_DbJpxhBFIDwhdr3Eciy94vmNZcGRAa15.jpg
  • 15
@matra: Dzięki wielkie :) wygląda przepysznie () mam nadzieje że smakuje jak ten z krakowskiego Hummus AMAMAMUSI. tam jadlem jeszcze taki mega pyszny z natką pietruszki. Ale sam jeszcze nie robiłem.
no ja jestem uzalezniony chyba od humusu. Pyszny! No i fajne jest to, ze mozna robic wiele roznych odmian smakowych, dodajac rozne dodatki, na przyklad buraczki i chrzan, orzechy i rodzynki, czy daktyle i kruszone czili.

Podpowiem tylko, ze ciecierzyce przed gotowaniem najlepiej namoczyc na noc - humus jest wowczas aksamitny, bardzo delikatny i ma lepsza konsystencje. No i przede wszystkim, zamiast wody, do miksera wlac wode pozostala z gotowania ciecierzyczy, najlepiej
@TiIa: no to masz w przepisie oba składniki. A koniec końców jak wszystko i tak należy doprawić do smaku. Ja akurat lubię dożo czosnku i kwasek cytryny też mi nie przeszkadza. Właściwie przepis jest podstawowy, ja zawsze walę wszystko na oko.