Wpis z mikrobloga

Grill gotowy w 50%, zamontowana rura dymowa 200mm, szalunek i zbrojenie wykonane, płyta wylana!

Zostało do wynonania:

Budowa komory grillo-wędzarniczej, wyłożenie czymś płyty, zrobienie scianki i zadaszenia, drzwi oraz zabiegi estetyczne. Powoli do przodu.

#grillwedzarnia #zrobtosam Wołam

@michal-figura:

@murarz13:
Tracer - Grill gotowy w 50%, zamontowana rura dymowa 200mm, szalunek i zbrojenie wyko...

źródło: comment_kD5CNxoQhqk72QSxMD1ToB3yYSgG5zSx.jpg

Pobierz
  • 12
@Tracer: buduję coś bardzo podobnego, nad paleniskiem od wędzarni będzie piec do pizzy z szamotki, a reszta tak samo jak u Ciebie. Ile kosztowały Cię materiały ? Cegła? Jakie są wymiary ? Jak wygląda podpięcie rury do paleniska ? Wołaj jak będziesz dawał dalszą relacje, też postaram się coś dokumentować tylko narazie postój z braku czasu. Aha, nie wiem jak Ty ale Ja komorę będe stawiał z jakiegoś drewna. Powodzenia w
@bred_one:

Ja zrezygnowałem kompletnie z szamotki, z powodu tego iż chłonie wilgoć i podczas wędzenia nagrzana szamotka bedzie "dopalać" składniki dymu. Materiałów nie liczyłem dokładnie. Cegła ze starych zapasów 50 gr, poszło juz około 180 sztuk, około 6-8 worków zaprawy, drzwi z pieca kaflowego, do tego cement, zwir, troszke sie juz uzbierało. Rura jest wmurowana w cegły na zaprawie murarskiej, gdy pojawią się jakies problemy to poprawię zaprawą szamotową. Resztę rury
Tracer - @bred_one: 

Ja zrezygnowałem kompletnie z szamotki, z powodu tego iż chłoni...

źródło: comment_tvOQr0dmbViDQUTrikyNbyYdWUB1t0Uf.jpg

Pobierz
@Fingerman1: Czekam, az przyjdą go rozebrać, sam bym się nie podjął, stoczniowa konstrukcja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A na powaznie nie ma dokładnych przepisów do takich budowli jak sie nie myle. Trzeba zachowac 4m odstepu od ogrodzenia.
@Tracer: kilka lat temu robiłem taką z wujkiem tylko, że na zewnątrz na bogato klinkierówką obłożone :P

A fundament zrobiony na pół metra xD

Jak na weekendzie znajdę jakieś zdjęcia i projekt (może ciężko to nazwać projektem, po prostu moja mama narysowała swoją wizję mimo, że się na tym nie zna ale wyszło jej całkiem fajnie) to podeśle.