Wpis z mikrobloga

Mireczki z #audioboners na niemieckim Amazon jest dobra okazja na słuchawki Denon D600. Nie wiem ile kosztuje wysyłka do Polski ale powinno wyjść i tak z 300zł taniej.

KLIK

Polska recenzja - zwróćcie tylko uwagę na to że gdy pisana była recenzja kosztowały jeszcze 2000zł. Teraz już tylko 1000zł a można wyrwać za około 700zł na amazonie.

SergeantMattBaker - Mireczki z #audioboners na niemieckim Amazon jest dobra okazja na...

źródło: comment_JOVM2ppAvDvDBM5aKcnFbflYOmzSPtIq.jpg

Pobierz
  • 22
@Sergeant_Matt_Baker: Im dalej czytam tym bardziej mnie skręca. Wszystkie recenzje w światku audiofilskim wyglądają w ten sposób? Brak tutaj jakichkolwiek konkretów i standardów, określeń które byłyby w jakiś sposób zdefiniowane i miałyby punkt odniesienia. Jest za to poetycka narracja która wykorzystuje nic nieznaczące wymyślone sformułowania - "brak łagodzenia", "składowa sopranowa", "dominanta", "uchwycenie tonacji", "przestrzenność". Brakuje chyba tylko klasycznego "czoła ataku".

Dzieląc sprzęt na konsumencki (dla słuchaczy) i profesjonalny (dla studia) w
@Sergeant_Matt_Baker: Ja powiem tak. Słyszę różnicę w słuchawkach za 50 zł, a takimi za 150. Słyszę też tą pomiędzy słuchawkami za 150, a za 350. A między tymi za 350, a za 1350 już nie słyszę żadnej różnicy, różnią się dla mnie co najwyżej materiałami i jakością wykonania.
@NeXIcE: Może nie wszystkie ale bardzo dużo ich wygląda podobnie. Już dawno przestałem czytać jego recenzje (chyba że akurat coś co mnie bardzo interesuje) i tylko zerkam na podsumowanie. Bo i tak po przeczytaniu wiem tyle samo co przed jej przeczytaniem najczęściej :D Na szczęście jest kilku polskich recenzentów z których recenzji można się czegoś rzeczowego dowiedzieć nie przewalając się przez ścianę tekstu.

@franaa: A te za 1350zł to nie
@Sergeant_Matt_Baker: Nie, tamte to akurat były Focal Spirit Classic. Bardzo fajne materiały i ogólna jakość, ale ja nie odczułem słyszalnej różnicy między tymi, a Sennheiserami których dokładnie modelu nie pamiętam, ale kosztowały mniej niż 400 zł. Ale jak miałbym już wydać ponad 1000 zł na słuchawki to szukałbym promocji na jakieś z oferty Grado. Zdecydowanie najładniejsze, najwygodniejsze i najlepiej brzmiące słuchawki z jakimi miałem do czynienia. Te które miałem okazję sprawdzić
@Sergeant_Matt_Baker: Czytalem kiedyś o nich. Byly kiedys na mojej liscie modeli porządanych (innych modeli już nie pamietam bo nauszne to nie moj temat)

Ja sie napalilem na Shure SE846 i Fiio X5/AK100 wiec to jest moj glowny cel :) A to jest troszke kasy do wydania wiec potrzebuje troszke czasu na odlozenie tylu funtow.
@franaa: Jeszcze bardziej ciekawe bo te Focale są bardzo chwalone :D Co do Grado to mi one wizualnie się za bardzo nie podobają. Testowałem chyba większość modeli które są obecnie w produkcji i za wygodne uznałbym tylko GS1000i I PS1000i. Chociaż w tych niższych można dokupić większe pady tak żeby słuchawki nie leżały na uszach, wtedy może i by były wygodne dla mnie. Grado bym powiedział grają bardzo charakterystycznie. Ciężko znaleźć
@Sergeant_Matt_Baker: Kiedyś mieszkalem w Manchesterze jak trafilem do tego kina to bylem MILO zaskoczony :)

BFI Imax ma z kolei 15 tyś wat audio xD Nie pamietam czy łacznie czy na 1 kanał - mają osobne "karty muzyczne" (wielkosci malucha) na 2 kanaly. Londyn ma 1 i 3 najwieksze kino w UK , Manchester 2 miejsce.

Tak ze z ciekawosci polecam zajść i zobaczyć jak to się sprawuje :)

Odeon -