Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałem zainstalować windowsa 7, użyłem programu UltraISO aby zbootowal mi pendrivea i wrzucił instalke bez żadnych problemów.

Aktualnie mam zainstalowanego windowsa 8 i za cholere nie ogarniam jak podczas startu systemu ustawić biosa żeby załapał instalacje nowego systemu.

Pisałem wcześniej o tym na mikroblogu i dostałem odp.

Ustawiłem w biosie USB HDD na pierwszym miejscu i zapisałem ale nic to nie dało.

Próbowałem też innej opcji podaną przez jednego z wykopków: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/bootowalny-pendrive-usb-z-windows-4163.html

Zrobiłem wszystko jak w poradniku ale dalej nie czyta instalki z pena

Aktualnie bios wygląda tak:

1. USB HDD

2. Windows Boot Manager

3. HDD: STS00LT012-9W5142

4. ATAPI CD ROM: HL - DT- ST DVDRAM

5. USB FDD:

6. NETWORK BOOT+ IPv4:

7: USB CD ROM:

8: NETWORK BOOT - IPv6

Już sam nie wiem gdzie tkwi problem ()

#komputery #laptop #windows8 #windows7 #technologia #pomocy
  • 18
@Saliwan: Musisz się pobawić z biosem.

Wyłączyć Secure boot

Włączyć możliwość startu z usb

Zmienić kolejność startową, bo pierwszy może się uruchamiać boot agent który uniemożliwia ingerencję

Ustawić tak by przy starcie pojawiał się ekran startowy, tak żeby można było wybrać dysk z którego powinien wystartować system.

Może być także konieczna zmiana ustawienia UEFI/Legacy BIOS boot
@Aureli: @Felonious_Gru: @pstjepan: f11, f12 nic nie daje

@Felonious_Gru: zrobiłem tym programem ale dalej to samo

Wydaje mi się że nie wykrywa pendriva bo przy USB HDD nic nie pisze, zazwyczaj przy instalacji windowsa (na innych komputerach) miałem opcje USB FLASH DRIVE.

Próbowałem też wyłączyć secure boota ale to nic nie daje

Dodam od siebie że instalowałem windowsa xp i siódemkę wiele razy za pomocą pendrive'a lub płyty.
@Saliwan: A fast boot masz wyłączony? Do tego włącz sobie full screen logo i zwiększ czas setup prompt time będziesz miał więcej czasu na f11.

A jak masz pen włożony i wejdziesz do biosu to wyświetla ci go w biosie?

Ja w zakładce boot mam dwie pozycje USB i uefi w obu jest wyświetlony pen.
@Saliwan: Po to wprowadzili uefi, daje ono więcej możliwości do zablokowania systemu przed ingerencją, do tego zmieniona partycja rozruchowa gpt. Dzięki temu ktoś kto się choć trochę nie zna albo nie będzie miał czasu żeby poczytać, da sobie spokój z próbami zmiany systemu