Wpis z mikrobloga

#kameraboners #canon #obiektywy #fotografia

Mirki, warto zamienić Canona 35 f1.4L na Canona 24-105 f4L IS?

Czy ewentualnie nie zabraknie mi przy Canonie 6D światła na ślubach?

Myślę o tej zmianie, bo trochę zostanie w portfelu, kasa potrzebna... Może ktoś się chce zamienić z dopłatą? Mam też 5D w świetnym stanie na sprzedaż, miał być jako zapas, ale jeszcze nie fotografuję zawodowo. Szkoda mi tego 5D, ale nie używam, leży w torbie i czeka nie wiadomo na co. A zawodowo prędko nie będę fotografował, a jakby nawet to mam 6D.
  • 12
@deejaytonka: nigdy w życiu nie zamieniałbym tej stałki na zooma.. no chyba, że miałbym komornika i nóż na gardle:) pewnie, że braknie światła ..plastyki i klimatu też
@tldr: no bardzo mi szkoda tego szkła, chyba tylko 5D opchnę, też mi go szkoda, bo w świetnym stanie i malutki przebieg, koło 10 000. Może jeszcze 17-40 sprzedam, bo bardzo rzadko korzystam, ale nie wiem czy mam pudełko i tu znowu ktoś pomyśli że kradziony czy coś...

A może zamiast sprzedawać wędkę, pójdę i nałapię nią ryb i te ryby sprzedam?( ͡º ͜ʖ͡º)
@TheMan: za 5D mniej niż 2800 nie puszczę, jest w tak świetnej kondycji, że nie można taniej. A razem z 17-40 to 3500.

@tldr: jak szedłem do znajomych na ślub, to tylko 35/1.4 używałem, na komuni byłem to może z 10 zdjęć 17-40 cykałem. Ale 6D ma bardzo wysokie używalne ISO, więc f4 to jeszcze nie katastrofa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@deejaytonka: może na komunii nie, ale na weselu, na słabo oświetlonej sali może być problem.. jasne, że można lampą dopalić, ale zdjęcia będą wyglądały jak z 350d + kit ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TheMan: nie wiem co bym wybrał, 70D nagrywa filmy i ma wyższe iso i pewnie autoiso? Jeśli tak, to pewnie 70D bym wolał, ale za 5D przemawia cena i "magia pełnej klatki". Jak kupiłem 5D to nie mogłem przestać podniecać się kolorami, do dziś jestem pod wrażeniem kolorów z pełnej klatki.