Wpis z mikrobloga

Górskie newsy jak zawsze pod tagiem #gorymalgorzaty

--------------------------------------------------------------------------

UWAGA! Alarm pogodowy w #tatry

Horská Záchranná Služba wydała wczoraj wieczorem komunikat ostrzegający przez pogodą w Tatrach w najbliższych dniach. Czekają nas bardzo intensywne opady i burze.

Ratownicy proszą o rozsądek w związku z przewidywanymi, zwłaszcza w godzinach popołudniowych, gwałtownymi opadami i burzami, którym towarzyszyć będzie silny, porywisty wiatr.

.

.

.

Dzisiaj rocznica śmierci Klimka Bachledy, który zginął podczas jednej z pierwszych odnotowanych akcji ratunkowych w ramach nowo powstałego wówczas TOPR. Tym samym był pierwszym ratownikiem, który zginął niosąc pomoc w górach.

Tutaj [czytadło] o tejże akcji ratunkowej. Stosowna wzmianka znajduje się również w pierwszych zapiskach Księgi TOPR.
hellyea - Górskie newsy jak zawsze pod tagiem #gorymalgorzaty

----------------------...

źródło: comment_grn8k2lZWo8LBO1Cz4OE3WALT8zindyD.jpg

Pobierz
  • 16
@kynx: tego nie wiem. Trzeba śledzić info na bieżąco. Wiadomo jak jest w górach- czasem przekrój wszystkich pór roku w ciągu jednego dnia ;)

A gdzie jedziesz? Polska czy słowacka strona?

Jeśli polska to nieźle sprawdza się pogoda z accuweather.

Są też infolinie pogodowe oraz gabloty z urządzeniami pomiarowymi i informacjami pogody przy Krupówkach.

Polecam też tę stronę z dokładną pogodą dla różnych konkretnych szczytów, z całego świata tak BTW. Jest
@hellyea: Myślałem że się orientujesz do kiedy ten front mniej więcej przejdzie, zresztą taka pogoda jest typowa dla lata. Ja myślałem gdzieś w polskie Tatry tylko jeszcze nie wiem gdzie, zawsze na spontanie dobieram cele. Byłem w Roztoce w czerwcu więc może teraz gdzieś w zachodnie, tylko wszystko już złojone i nie ma nowych celów, jechałbym raczej sam więc pozostaje tylko nocleg w schronie.