Wpis z mikrobloga

Moja rodzina od ponad 10 lat wynajmuje cały dom z ogrodem dzieciatej parce. Teraz te dzieci są już dorosłe. Jedno wyjechało za granice i sobie żyje. Drugie jest upośledzone. Trzecie chyba jeszcze się uczy. Ta rodzinka mieszka cały czas bez umowy na czarno. Wyremontowali nam dom, wymienili okna, zrobili kuchnię, łazienkę itd. Tylko teraz ja już nie chcę tego domu wynajmować. Chcę ich wyrzucić i sam tam zamieszkać. Jak to mogę zrobić? Wiele się nasłuchałem, że to teraz praktycznie ich dom i nic nie mogę zrobić. Poradźcie mi jakie kroki mam podjąć. Może ktoś był w podobnej sytuacji. Dodam, że ci lokatorzy nie chcą płacić czynszu. Zwykle rzucą dwa razy w miesiącu po 50zł z wielką łaską. Co mogę zrobić?
źródło: comment_AnJTDqPuHrmSZaun7cmhaPkb49ftwVdk.jpg
  • 24
@niebieski_dla_rozowego: A to nie jest czasem tak , że płacili te powiedzmy 9-10 lat ,później zrobili remont chałupy do którego nie dołożyliście grosza i chcą sobie to odbić z czynszu teraz i dlatego nie płacą?

Może babcia jakoś inaczej się z nimi umawiała?

Dla mnie wyglądasz na gościa który chce #!$%@?ć ludzi z domu bo go odziedziczyłeś w spadku mimo ,że Twoja babcia się z nimi inaczej umawiała
@Nebril: Babcia dawno nie żyła jak mój wujek wynajmował im ten dom i od samego początku były problemy z czynszem. Byłem wtedy jeszcze dzieckiem. Później wujek umarł młodo i moja chora matka zaczęła dbać o to, żeby w miarę płacili. Ale oni zawsze mieli "ciężką" sytuację co jest zrozumiałe, skoro mąż tej lokatorki jest dzień w dzień #!$%@? w trzy dupy i często urządzał libacje w tym domu. Jakieś dwa lata