Wpis z mikrobloga

@WlasciwosciBetonu: Raczej ty jesteś za tępy żeby go zrozumieć :) Wersja uproszczona ""Tak dalece winniśmy być zgodni z Kościołem katolickim, ażeby uznać za 4 to, co naszym oczom wydaje się 5, jeśliby Kościół określił to jako 4, przy czym 2+2=4"
@Wislanin: no tak, i twój pan kościół jest jedynym głosicielem prawdy. Dlatego, gdy każą szczekać, to ty szczekasz. A jeśli powiedzą, że to co widzisz jako białe, jest czarne to ty bez zastanowienia przyjmiesz ich prawdę za swoją, i jeszcze będziesz zadowolony.
@Wislanin: prawda jako zdanie na dany temat, nie jako coś, co znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Jeśli zakładasz, że kościół głosi samą prawdę, czyli zawsze ma rację, to rezygnujesz z możliwości samodzielnego oceniania czegokolwiek. Nie sądziłem, że takie banały będę musiał tłumaczyć komukolwiek zdolnemu do obsługiwania internetu.
@WlasciwosciBetonu: W dziedzinie wiary i moralności istnieje dogmat o nieomylności papieża jakbyś nie wiedział. Ale bełkot odprawiasz, skoro każdy sam samodzielnie ocenia prawdę, to jak sobie określisz że 2+2=5 to to będzie prawda ? Skoro dla cb nie istnieje prawda absolutna, to twoje zdanie jest fałszywe, bo stwierdzasz że prawdy nie ma. Czyli robisz #!$%@?ę z logiki
@Wislanin: dyskusja z kimś, kto jest w stanie przyjąć za prawdę absolutną coś, co nie znajduje odzwierciedlenia w rzeczywistości, lub w samym rozumie, jest bez sensu.

Ale bełkot odprawiasz, skoro każdy sam samodzielnie ocenia prawdę, to jak sobie określisz że 2+2=5 to to będzie prawda ?


No i widzisz, jesteś aż tak ubezwłasnowolniony, że nawet jedynym przykładem własnego zdania, jakie potrafisz teraz wymyślić, jest twierdzenie, że 2 + 2 = 5.
@WlasciwosciBetonu: No ty mi próbujesz wmówić że 2+2=5 :) KNS w 100% znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Prawda absolutna polega na tym że 2+2 zawsze będzie się równać 4. Ty stwierdziłeś, że człowiek ma możliwość samodzielnej interpretacji prawdy, a więc w miejsce Boga wstawiłeś samego siebie jako absolut decydujący co jest prawdziwe a co nie.

A więc popełniasz ten sam błąd co Lucyfer :)