Wpis z mikrobloga

Ponieważ w ostatnich godzinach nastała moda na pytania o to czy dana nacja już nas przeprosiła to zapytam i ja.

Czy polscy chłopi przeprosili już Polaków za rzeź galicyjską? Odszkodowania wypłacone? Przeciez wtedy w okrutny nie raz sposób mordowali Polaków. Np.przeżynali ich piłami. Oczywiscie ten sposob zabijania niemal kazdy zna ale przypisuje go wyłacznie Ukraincom.

A tu takie rzeczy nasze chłopstwo wyczyniało :

"Chłopi w niezwykle bestialski sposób mordowali swoich dziedziców, odpiłowując im głowy, poddając najwymyślniejszym torturom cielesnym. ".

"Zdarto z niej suknię i obnażoną powrozami pokrępowaną, rzucono na ziemię (...) Po czem kłuli jej ciało widłami i osękami, póki wśród takich męczarni życia nie zakończyła."

"Było to pod lasem na przeciw kuźni kowala, między Tarnowem i Pilznem, gdzie buty pięściami, tłuczony cepami, kłuty widłami, splwany, spoliczkowany wśród okropnych męczarni życie zakończył"

No to ja sie pytam - co na to PSL? Mieszkancy wsi kiedy przeprosicie za rzeź Polaków? Przestac ich wspierac i zamknac ten ich cały KRUS dopóki sie nie ukorzą. I oni nadal nas nienawidza. Chyba wielu z Was widzialo popularny przed paroma dniami filmik jak polski chłop widłami usiłował dźgnąć motocykliste. Oni nadal nienawidza Polaków i znów może dojść do tego samego!!! Wykopowicze ze wsi - jak Wy sie czujecie dowiadujac sie że macie na sumieniu takie zbrodnie?

#ukraina
  • 43
  • Odpowiedz
@szurszur: znowu wasz argument, a u was murzynów biją.

1. Polacy nie wychwalają rabacji i jej uczestników. Nie są dla nas bohaterami narodowymi i nie stawiamy im pomników.

2. W szkołach jest to przedstawione rzetelnie - brutalna rzeź szlachty. Czego nie można powiedzieć o wołyniu i ukraińskim nauczaniu.

3. Rabacja nie była dokonana na tle narodowościowym, a klasowym. Ponadto była prowokowana i silnie popierana przez Austrię.

4. Nie jest to wydarzenie
  • Odpowiedz
@Stadler: Bo zabawne dla mnie jest że najwkekszy zaklamywacz prawdy historycznej jakiego widzialem na Wykopie bierze sie za wytykanie tego innym. Nie mam na mysli siebie bo chyba widac jakim tonem jest napisany pierwszy post i nie myslalem ze ktos zechce tu prowadzic dyskusje na powaznie.
  • Odpowiedz
@szurszur: nie zakłamuję prawdy historycznej i nie zakłamywałem. 1937-1938 miało miejsce i nie usprawiedliwiam tego.

Ale nie o tym teraz mowa. Napisałeś co napisałeś, ja się do tego odnoszę, teraz przerabiasz to na żart? Mordy to dla Ciebie okazja do żartów? Załóżcie sobie tag #upa i razem z innymi upowcami brandzlujcie się przy antypolskich i kłamliwych porównaniach. Ja nie mam ochoty tego oglądać. Żegnam bo dalsze rozmowy są daremne, wam już
  • Odpowiedz
@Stadler: Jakbym sie kompromitowal z kazdym komentarzem to Twoi koledzy (po pogladach) nie zaczleiby mnie masowo blokowac i usuwac moich wpisow gdy zbieraly wiecej wpisow niz ich wpis "matka" od ktorego zaczela sie dyskusja.
  • Odpowiedz
@szurszur: z ciekawości sprawdziłem kto zaplusował wpis z wyczynem donmuchito. Nikt z grupy najczesciej udzielajacych sie w ukraina. Ani Ty, ani tmb, internetowyjanusz itd. Rozumiem, że zgadzacie się z tym co napisał?
  • Odpowiedz
@Stadler: No skoro nie zaplusowlaem to sie chyba nie zgadzam? Nie wiem jak mozesz wnioskowac cos odwrotnego? Widze ze nie pierwszy juz posługujesz sie jaką odwrócona logika.
  • Odpowiedz