Wpis z mikrobloga

#knp #4kuce #polityka #humor

Wołam kucuf

@Velati @LibertyPrime @Magik_Antonio @erbo @Vealheim @RPG-7 @franekfm

Okej. Na wykopach jest bul i rzal o to, że KNP "nie ma programu politycznego". Program KNP jest tutaj.

Jest to bardzo fajny krótki, prosty i czytelny zarys kierunku politycznego, jakiego możemy się spodziewać po KNP. Ponieważ KNP raczej sama rządzić nie będzie, ten program nie wchodzi w szczegóły.

Patrzę na program Platformy Obywatelskiej, która rządzi niepodzielnie od lat. Znalezienie jakiegoś pdfa z programem tej partii jest bardzo trudne.

Znalazłem tylko pdfa na 2011 rok.

Ma 200 stron.

200 stron

200

200 stron bardzo szczegółowego programu, @Velati by się posikał trzy razy.

Przykłady pierwsze z brzegu:

Zlikwidujemy formularze podatkowe PIT.


Do 2013 roku wprowadzimy rozwiązania gwarantujące Polsce wysokie przychody z wydobycia gazu łupkowego, które przeznaczymy na bezpieczeństwo przyszłych emerytur.


Damy Polakom prawo wyboru, komu przekażą swoją składkę zdrowotną, wprowadzając konkurencję dla NFZ.


Radykalnie ograniczymy dostęp służb specjalnych i policyjnych do bilingów obywateli oraz zwiększymy kontrolę nad wykorzystywaniem podsłuchów.


Będziemy dążyć do zrównoważonego budżetu przed końcem kadencji. Obniżymy relacje długu do PKB do 48% w 2015 roku i do 40% w 2018 roku, dzięki czemu będziemy mieli niższe stopy procentowe i szybszy wzrost gospodarczy.

To z pierwszych 20 stron.

Ile z tego udało się zrealizować - cóż - zapytajcie dziennikarzy i wyborców PO. Nie mam zamiaru sięgać po programy innych partii, bo nie o to tu chodzi.

Prawdopodobnie jestem jedną z kilku osób na Ziemi, które przeczytały ten pdf.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Więc pytanie.

Jeśli nikt nie czytał programu partii rządzącej - zwłaszcza jej wyborcy i polscy dziennikarze - to czemu się tak spinacie o bardzo skrótowy program KNP?

Bo to nie długość w znakach czyni program skutecznym czy dobrym, ale chęć jego realizowania.
  • 7
@MajkiFajki:

Na temat programu to ostatnio fajnie Durczok zaorał Drzewieckiego, polecam znaleźć video, bo mam tylko taki zapis:

– MIROSŁAW DRZEWIECKI W FPF TVN24: Jeżeli ludzie rozmawiają na luźnej kolacji, na grillu, to takie słowa się pojawiają…


– DURCZOK DO DRZEWIECKIEGO: A może pańska partia się oderwała od rzeczywistości…


– DALEJ DURCZOK: To ja panu przeczytam program PO: likwidacja Senatu, zmniejszenie liczby posłów o połowę, to są lata świetlne od tego
@MajkiFajki: Po pierwsze - dlaczego mnie nie zawołałeś? Będem płakał! ;)

Po drugie - pamiętam, że przed którymiś wyborami szukałem programu PO, a link na ich stronie przez długi czas prowadził do nieistniejącego .pdfa. Dużo osób z tego wtedy się podśmiechiwało w internetach, ale oczywiście nikt w mediach głównego nurtu tego nie zauważył. Program partii ? Po co to komu? Na co to komu?

( ͡° ͜ʖ ͡°
@MajkiFajki: W sumie mógłbym odpisać, bo lepiej jest program mieć niż nie mieć... naprawdę nie chce mi się powtarzać pincetny raz tego samego. Ogólne powody są dwa:

1. Masz program to nikt Cię nie zaora, że nie masz - wymiar propagandowy.

2. Masz program - więcej ugrasz z koalicjantem, możesz narzucić szybsze tempo reform. Weź pod uwagę, że rząd PiS-KNP będzie zwalczany przez tzw. układ i ja osobiście bym się nie
@MajkiFajki: Nie. KNP ma zbiór deklaracji ideowych i to bardzo niespójnych. Mam wrażenie, że to pisał jakiś gimbus albo dziad wąsaty, tyle że jedną ręką na kolanie bo drugą grał w Mario. Ja bym chciał zobaczyć np. zeszłoroczny budżet z wykreślonymi wydatkami, których należy się pozbyć przy założeniu, że PiS nie pozwoli prywatyzować kluczowych sektorów. To byłby już pewien konkret. Mielibyśmy policzone ile można z tego tytułu zaoszczędzić. I tak dalej.
@Velati: Platforma ma prawie dekadę i zobacz ile zrealizowali. Lewica i Warszaffka się #!$%@?ą teraz do "braku programu". Wydasz mnóstwo zasobów na napisanie 200 stron programu i dojebią się do czego innego. I tak w koło macieja.

Programy wszyscy mają w dupie poza Tobą i mediami.

I poświęcanie zasobów na pisanie planów działania, które rozbiją się koalicjanta czy też sejm - bez sensu.

A - jeszcze coś - nie wszystko możesz
Wydasz mnóstwo zasobów na napisanie 200 stron programu i dojebią się do czego innego. I tak w koło macieja.


Programy wszyscy mają w dupie poza Tobą i mediami.


@MajkiFajki: Widzę, że nie przeczytałeś uważnie tego co napisałem. Mam w dupie do czego się przyczepi Durczok ze Stokrotką. Program jest po to, żeby działać sprawniej.