Wpis z mikrobloga

@Kozzi: Pytałem Homemade i są póki co w kilku większych miastach (Gdańsk, Warszawa, Katowice i jeszcze kilka) ale też w sklepach internetowych Frisco przykładowo i kilku niesieciowych sklepach w kilku miastach (z sieciówek są na pewno w Almie i Leclercu).
  • Odpowiedz
@Tfor: dzięki za uwagę, przymierzam się do zmiany czcionki, z tą są problemy jeśli chodzi o polskie znaki na niektórych mobilnych przeglądarkach więc i tak jest do wywalenia. Może polecisz coś ciekawego z obsługą polskich znaków?
  • Odpowiedz
@PanTester: Polecam Google Fonts, szukasz czcionek Latin Extended (polskie znaki). Najlepiej rodzaj "sans-serif", ale inne jak ci się spodobają to może być ok.

Z nazw to hm... Open Sans, Ubuntu. Możesz sobie każdą czcionkę testować na podglądzie, ustaw rozmiar w px i wpisz jakieś bla bla bla z polskimi znakami i zobaczysz jak będzie wyglądać.

No i co najważniejsze google fonts jest uniwersalne i dla każdej przeglądarki (pecet/mobilka) wyświetla tak samo.
  • Odpowiedz
@Tfor: Mam takie plany :). Nawet w lodówce już coś tam czeka, ogólnie jestem otwarty na testowanie każdego rodzaju żarcia, lubię odkrywać nowe smaki i czasami trafiają się perełki. Dzięki za polecenie, jak tylko uda mi się dotrzeć do reala to kupię i przetestuję :). A z Azjatyckich smaków będzie niedługo jeden sosik do kurczaka :).
  • Odpowiedz
@Tfor: A spróbuj edytować wpis, wejdź w tryb tekstowy (nie wizualny) i na początku wpisu daj

a na końcu i powiedz czy będzie poprawa
  • Odpowiedz
@Tfor: Dodałem to w trybie tekstowym ale chyba nic nie dało. Będę musiał się trochę pobawić z tymi fontami, bo wygląda na to, że problem z polskimi znakami jest na wielu fontach...
  • Odpowiedz
@Tfor: BTW fajnego masz bloga. Z jakiego motywu korzystasz? Widzę, że masz tam trochę fajnych tekstów o jedzeniu to podlinkuję czasem do Ciebie na fanpage :)
  • Odpowiedz
@PanTester: O jedzeniu mam 2-3 teksty tylko ;d

Motyw to Braxton, ale jak da radę to jeszcze pod koniec roku go zmienię. Jest bardzo fajny, ale niestety support ssie po całości i jak chcesz jakąś większą pomoc niż "da radę przesunąć ten slider niżej?" to MVP Themes odpisze Ci w 99% przypadków: sorry, takie coś za opłatą robimy..

I po najnowszym update lubi się wykrzaczyć z tyłka jak coś w css
  • Odpowiedz
@Tfor: To nie dobrze o nich świadczy, że biorą 55$ za motyw i udzielają takiej znikomej pomocy. Ja korzystam z mythemeshop od jakiegoś czasu, może ich motywy nie są jakieś wybitne, ale są schludne a jak jest problem to support może ci nawet przegrzebać css od a do z bez marudzenia :). No i często można wyrwać theme za np 9$ :).
  • Odpowiedz
@PanTester: Brałem za 35 dolarów bo miałem bonus na themeforest. Ogółem motyw fajny (nawet jak za 55 dolarów), bo jest bardzo uniwersalny. Zrobisz z niego (wygląd) wszystko.

Wcześniej kombinowałem z darmowym Wembley, teraz jeszcze przy innym projekcie blogowym (startuje za kilka dni) używam szablonu "Nexus" od elegant themes.

Co jak co, ale to Wembley to też świetna sprawa, użyłbym go na 100% gdyby nie to, że inna popularna polska blogerka go
  • Odpowiedz