Wpis z mikrobloga

Komentarze pod artykułem o jabłkach i Polsce w spieglu. Wcale nie wybierałem tych najlepszych tylko tłumaczyłem od góry do dołu:

Wolność znaczy dla Polaków widocznie więcej niż dobrobyt. <3


Kochana Polsko chętnie weźmiemy wasze jabłka!


Kocham Polskę. Bierzmy ich jabłka zamiast chińskich.


Może powinniśmy skorzystać z okazji i wziąć polskie jabłka, a nie importować te z Chin. Czy na prawdę musimy owoce, które są dla nas niejako rodzime, wieźć przez pół świata?


I bardzo dobrze. Jabłka są zdrowe, a Polska to przyjazny sąsiad.


Powinniśmy być solidarni z Polakami i brać owoce i warzywa stamtąd


Polska poparła sankcje wobec Rosji, ponieważ żyli przez dziesięciolecia pod ich kontrolą. Musieli znosić puste sklepy i kilkugodzinne kolejki po kawałek mięsa. Sporo zapłacili za demokrację i wolność i wiedzą, że to nie przychodzi za darmo. Kraje Europy Zachodniej powinny być z nimi solidarne nawet jeśli to trochę kosztuje.


Komentarze o Niemcach w polskim internecie:

he helmuty


niemcy #!$%@?


#polakniemiecdwabratanki #niemcy #przyjaznpolskoniemiecka #spiegel
  • 15
no jak czytam czasem anglojęzyczne sekcje komentarzy pod artykułami, to też jakby inny świat.


@cytoblast: Zależy na jaki artykuł trafisz. Ten jest pozytywny to przewazaja komentarze pozytywne. Jesli wejdziesz pod tekst o Polakach emigrantach na sojcjalu albo Polaku ktory popelnił jakis nieakceptowany czyn to tam już znajdzisz puste komentarze z adnotacja "usuniete przez moderatora" albo takie ktore sa krytyczne wobec Polski i Polaków ale przeszły. I one maja setki plusów. Wiec
nie ma takiej nagonki na Polaków jak w tabloidach z UK


@szurszur: to już chyba melodia przeszłości. Raz na parę miesięcy zdarzy się coś głupiego ze strony The Sun i im podobnych, ale ogromna większość Brytyjczyków zlewa to ciepłym moczem, bo są bogatsi o swoje doświadczenia z pierwszej ręki.

@stepBYstep: Wiesz u nas też mamy polewe z artykułów w Fakcie czy SE ale to nie zmienia sytuacji że naklady tych gazet są wysokie jak na polskie warunki i czesc spoleczenstwa ksztaltuje sowja opinie na podstawie tego co tam przeczyta. W innych krajach jest tak samo.