Wpis z mikrobloga

#polityka #knp #dziambor #mpolska #4kuce

Jeszcze raz wracając do wczorajszego programu. Kontr-rozmówcą Dziambora był niejaki Mariusz Gierej wiceprezes Stowarzyszenia mPolska. Prezesem tego stowarzyszenia jest natomiast pan Tomasz Urbaś, który dziś popełnił coś takiego: http://www.urbas.mpolska24.pl/6682/hipokryzja-korwina-wzrost-gospodarczy

Chciałem sobie zobaczyć o co właściwie chodzi. Czym właściwie jest to całe stowarzyszenie i jakie ma poglądy. Niestety wpis w Wikipedii o nim został usunięty, ale sprawdzając edycje oto co znalazłem:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:MSzecowka/Stowarzyszenie_mPolska

I np. cytat:

Cele taktyczne

Wolność ubezpieczeń społecznych przy zachowaniu praw nabytych.

Wolność gospodarowania, wykonywania zawodów, budowania domów, Internetu i innych sfer ludzkiej aktywności przez ograniczenie kompetencji biurokracji.

Szkolnictwo rozwijające talenty, pasję i otwierające możliwości samorealizacji.

Nauka jako podstawa przewagi konkurencyjnej Polski.

Nowoczesna i mobilna armia zawodowa.

Powszechna ochotnicza obrona terytorialna dysponująca rozproszonymi zapasami broni i amunicji.

Przeciwdziałanie nieuczciwej konkurencji ze strony innych państw, wielkich banków i korporacji poprzez kontrolę przepływów kapitału spekulacyjnego i wyłączność emisji złotego przez Narodowy Bank Polski.

Oszczędności budżetowe poprzez zmniejszenie liczby urzędów państwowych i samorządowych, biurokratycznych etatów i innych wydatków oraz zmniejszenie podatków w stopniu umożliwiającym spłatę długu publicznego, a następnie utrzymanie równowagi budżetowej.

Zwiększenie udziału obywateli w stanowieniu o sprawach państwa.

Wolność podróżowania, osiedlania, pracy, handlu, gospodarowania i inwestowania dla obywateli innych państw w Polsce w oparciu o zasadę wzajemności.[2]

Coś wam to przypomina? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 11
@stekelenburg2:

napisałem przecież Chciałem sobie zobaczyć o co właściwie chodzi. Czym właściwie jest to całe stowarzyszenie i jakie ma poglądy.

To ma być szukanie haków?

Przecież "niezależną" to tutaj najbardziej przypominasz ty i twoje środowisko, czytając wszystkie wpisy kanapowców, oglądając i komentując każdy ich występ, brandzlując się do każdego wykopu o Korwinie. Taka paranoja na czyimś punkcie - bardzo zbieżna z "niezależną". EOT do was ode mnie :)