Wpis z mikrobloga

Czy zgodnie z prawem można wywalić tylny spryskiwacz szyby? Nie korzystam z szyby. Do tyłu jadę na lusterka i mam kamerę cofania do idealnego dojeżdżania.

Jest idealnie na środku i jakbym go wymontował to byłoby świetne miejsce na antenę CB zamiast spryskiwacza (który i tak leje a nie psika bo wężyk zagięty gdzieś).

Można tak sobie po prostu wywalić spryskiwacz i dać tam antenę? jest to zgodne z prawem czy spryskiwacz szyby tylnej jest konieczny?

#cb #anteny #spryskiwacz #motoryzacja #samochody #prawo
  • 8
@Ghuthek: przeca ja mam civic i mam spryskiwacz + wycieraczkę.

Własnie busy nie majo (nawet szyby) ale słyszałem, że jak auto ma coś fabrycznie to ma mieć i tyle.
@fstab: niestety nie. sam miałem taka rozkmine niedawno, ale w swietle prawa samochód bez wycieraczek ma status niesprawnego technicznie. jesli trafisz na normalnego czlowieka to pusci to plazem, ale jakis "prawilny" moze Ci zabrac dowod rejestracyjny albo nawet uprzec sie na lawete zebys "nie stwarzal zagrozenia dla ruchu drogowego".

ah cholera, spryskiwacz, sory.. to to samo co z wycieraczkami.
@mentosh: Wycieraczka jako - tako chodzi. Co prawda silnik zatarty, głośny, ale działa. Nie używam to się zepsuła. Równie dobrze mogę nie mieć tej szyby i mieć tam dyktę.

Czyli mogę wywalić i będzie ok?
@fstab: sory, sory, wprowadziłem niepotrzebne zamieszanie. u siebie wyrzuciłem ale teraz dopiero ogarnalem ze w Niemczech to jest stosunkowo od niedawna od ostatniej ustawy. natomiast w Polsce za brak spryskiwacza mozesz dostac mandat. nie wiem jak duzy, ale wg prawa moga sie przyczepic.
@fstab: cholera wie. Zajedź na jakąś SKP i zapytaj, będziesz miał 100% info. Wg mnie możesz, przecież diagnosta na przeglądzie nie będzie wiedział, czy auto miało z tyłu spryskiwacz czy nie, a bardzo dużo aut nie ma żadnego oczyszczania tylnej szyby i nie ma problemów ani na przeglądach ani podczas jazdy.