Wpis z mikrobloga

Pozyczyłem netbooka na próbę czy mi taki pasuje. Jest to samsung N150. Wsadziłem 2GB ramu, postawiłem #ubuntu 12.10 i się zastanawiam czy warto to kupić. Chodzą po 450-550 zł. Matryca 10", BT, niektóre mają modem GSM, matryca na LEDach, mikrofon i kamerka(tandetna ale jest) wbudowane. Bateria trzyma ~5h. Na tym ubuntu są problemy z hibernacją i ciągle wyskakują błędy. Podejrzewam, że należałoby postawić 12.04 LTS i dobrze pobuszować aby te błędy usunąć.

Powiem tak szczerze, że to średnio chodzi. Być może ubuntu z unity jest bardzo wymagające. Klawiatura jest bardzo wygodna, touchpad jest całkiem spoko. Sam nie wiem czy go kupić. Może jednak lepiej dołożyć i kupić coś normalnego? Najbardziej by pasowało coś w okolicach 12-13". To taki komputerek do wykop, fb, coś w wordzie/writerze skrobnąć. Ogólnie do internetu bo na granie to nie ma szans. Macie podobne komputerki?

#firstworldproblems #sprzet
  • 14
@micialena: sam właśnie nie wiem, co do wielkości matrycy to nie mam większych zastrzeżeń, w sumie kwestia przyzwyczajenia, mam monitor 22" na stacjonarce.

Najbardziej boli mnie wydajność...
@barrus89: Też używam N150 z 2GB ramu. W zasadzie każdy system, jaki na niego wgrywałem miał jakieś problemy. Obecnie pracuję na Elementary OS, działa chyba najszybciej, chociaż nie da się regulować jasności ekranu. Na baterii trzyma jakoś do 6h, przy przeglądaniu internetu/wordzie, i tylko do tego się nadaje.
@variss: Lenovo (dawny IBM) ma świetną propozycję - EDGE. Genialny sprzęt ale niestety troszkę drogi...

A i druga kwestia. CDROM/Nagrywarka itp. Na co to komu? Troszkę mnie boli jak ktoś na siłę mi to wstawia, czasami można w to miejsce dodatkowy dysk wrzucić więc to jest spoko.
@barrus89: Edge to jakaś nowa seria, bo pierwszy raz to widzę. Ja bym się bardziej skłaniam ku serii X60, 61 T60, 61. W moim T61 była właśnie opcja z wyjęciem napędu. Można było dołożyć np. baterię.
@barrus89: Jak miałem to w sumie nie narzekałem na wydajność. Nawet gry chodziły. Taki LOTRO ładnie śmigał i to na dobrych detalach mimo grafiki od Intela. Bateria mi 5h trzymała, a laptop miał 3 lata.