Wpis z mikrobloga

@shido: @janiepaniemaju: rekrutujemy na stanowiska średniego i wyższego szczebla, tylko prace umysłowe. Jeśli chodzi o te głupie pytania typu jak widzisz siebie za 10 lat to nie zadajemy takich.

Do wszystkich: aby aplikować na oferty pracy musicie założyć konto na www.manbase.com, wypełnić informacje o sobie oraz test kompetencji, tutaj na spokojnie, dajcie sobie na to dobrą godzinkę ponieważ nie można go powtórzyć. Wtedy mam wasze profile i zapraszam na rozmowę
  • Odpowiedz
@Splendor: Byłem z 2 miechy temu na rozmowie na stanowisko specjalistyczne do całkiem sporej firmy (w tym roku mają się rozwinąć o 500 pracowników, głównie programistów). Kierowniczka HR zadawała mi pytania typu:

Jak się widzę za 5 lat?

Jak oceniają mnie koledzy z zespołu?

Wymień swoje 3 dobre cechy

Wymień swoje 3 złe cechy

...i inne żenujące

...i ani jednego technicznego związanego z moją specjalizacją...

Po kilku dniach czy tygodniach jak
  • Odpowiedz
jako challenge dostałem do zrobienia ...logo...noszkurde


@janiepaniemaju: Nie przejmuj się - będziesz miał do portfolio :)

#byloaledobre #suchar

Kierowniczka HR - Jaka jest Pana największa wada?

TY - Szczerość.

Kierowniczka HR - Osobiście nie uważam, aby szczerość była wadą.

TY - Gówno mnie obchodzi, co Pani uważa.
  • Odpowiedz
@Aberworthy: Wrzuciłem tutaj info ze względu na to że chciałbym komuś pomóc znaleźć pracę :)

@janiepaniemaju: Miałeś bardzo kiepsko poprowadzoną rekrutację. Nie dziwie się, że masz złe doświadczenia. My prowadzimy wszystko profesjonalnie i nie ma zbędnych pytań lub takich które tylko prowizorycznie mają na celu wyciągnięcie jakichś cennych informacji ;] Jeśli chodzi o pamiętanie kandydatów to mamy wszystko w bazie a decyzja o przejściu do 2 etapu jest kwestią 5
  • Odpowiedz
@Splendor: Chcialbym spotkac kiedys taki hr na swojej drodze. Raz jeden mnie zaprosil na rozmowe na zupelne inne stanowisko, raz przeszedlem 3 etapy rekrutacji, informujacac za kazdym razem telefonicznie ze nie jestem juz zainteresowany, a teraz hr odpowiada na maila srednio raz na 9 dni. Nie mowiac ze potrzebowali przeszlo 3 tygodni na odeslanie zadania rekrutacyjnego. A no i raz sie dowiedzialem ze chodz maja maila w domenie praca@superhr.pl , to
  • Odpowiedz
@pkh: Dobrze że piszą tu ludzie niezadowoleni z poprzednich rekrutacji, u nas jest wszystko jasne i przejrzyste. Na pewno nikt nie będzie Cię męczył jeśli Twoja aplikacja nie będzie już aktualna. Jeśli chodzi o czas rozpoczęcia pracy to jest uzależnione od pracodawcy ostatecznie, jednak jeśli dostajesz informacje że jesteś brany pod uwagę nie trwa to dłużej niż 14 dni roboczych.

Ps. Do wszystkich, w pierwszym poście dałem zły tag: #pracamanbaase POPRAWNY
  • Odpowiedz