Wpis z mikrobloga

Do niektórych: Macie swoje "To Ukraińcy zestrzelili, nie obwiniajcie Rosjan" - wszyscy, którzy bronią separatystów powinni sobie strzelić w łeb. Jesteście bandą idiotów. Oto dowód.

SBU publikuje zapis rozmowy separatystów o zestrzeleniu samolotu AUDIO

Rozmawiać mieli ze sobą: dowódca separatystów z Gorłowki Igor Bezler, mężczyzna o nazwisku Geragin oraz dwóch bojowników przedstawiających się jako „Major” i „Grek”.

Zapis rozmowy:

Bezler: Dopiero co zestrzelili samolot, grupa „Miniora”, spadł za Jenakiewem.

Geranin: Gdzie piloci, gdzie piloci?

Bezler: Dopiero co pojechali ich szukać i fotografować koło samolotu.

Geranin: Ile minut temu?

Bezler: 30 min temu.

Kolejna rozmowa:

Grek: Tak „Majorze”

Major: „Czernuchinowcy właśnie samolot strącili. Kozacy, którzy stoją koło Czernuchina na posterunku drogowym. Samolot się rozleciał w powietrzu w rejonie kopalni Piotropawłowskiej. Pierwszy dwusetny (w wojskowym slangu zabitych określa się jako ładunek 200 – red.), znaleźliśmy pierwszego dwusetnego. Cywil.

Po chwili

Grek: co tam u was?

Major: Mówiąc krótko - stuprocentowo samolot cywilny.

Grek A ludzi tam było dużo?

Major: Po prostu piz..iec. Szczątki tam powpadały na podwórka.

Grek: Samolot jaki?

Major: Jeszcze nie wiem. Nie byłem przy głownej części. Zacząłem patrzec tam, gdzie pierwsze ciała spadały. Tam są resztki wewnętrznych dźwigarów, fotele ciała.

Grek: Jakaś broń?

Major: Nic a nic. Cywilne rzeczy, opatrunki, ręczniki, papier toaletowy

Grek: Dokumenty są?

Major: Tak indonezyjskiego studenta z uniwersytetu Thompsona, k…wa.

http://belsat.eu/pl/wiadomosci/a,20950,sbu-publikuje-zapis-rozmowy-separatystow-o-zestrzeleniu-samolotu-audio.html

#ukraina #rosja
  • 18
  • Odpowiedz
Do niektórych: Macie swoje "To Ukraińcy zestrzelili, nie obwiniajcie Rosjan" - wszyscy, którzy bronią separatystów powinni sobie strzelić w łeb. Jesteście bandą idiotów. Oto dowód.


@BPapa: Przecie zawsze można powiedzieć, że spreparowane...
  • Odpowiedz
@rentonB: Kucu, ja #!$%@?, przejrzyj na oczy. Co mamy opublikować, wideo nagrane przez jednego z pasażerów lotu? To nie publikuje byle kto, ale telewizja, która na prawach człowieka się zna i doskonale rozumie język rosyjski. Znasz rosyjski? To albo tłumacz albo się zamknij, bo nic nie wnosisz oprócz swojego durnego spojrzenia na świat.
  • Odpowiedz
@rentonB: Przecież sam pisałeś w innych znaleziskach, jest masa informacji że to separatyści. Filmik audio + wrzucane i usuwane wiadomości separatystów + zdobyte BUK i + informacje o nich się wycofujących , na 99% wina separatystów, narazie nic nie wskazuje by było inaczej
  • Odpowiedz
"To nie publikuje byle kto, ale telewizja, która na prawach człowieka się zna i doskonale rozumie język rosyjski"

Zbieram szczeke z podlogi, nieprawdopodobny belkot.
  • Odpowiedz
@stjimmy: Bylem przekonany ze byli to Separatysci na podstawie dowodow ale nabralem watpliwosci wlasnie po publikacji filmiku z jutuba przez oficjeli kijowskich. Dla mnie Kijow stracil wszelka wiarygodnosc.

Proste pytania: 1) Jak nazywa sie kanal ktory wrzucil pierwszy ten fragment na yt 2) W jaki sposob SBU weszlo w jego posiadanie jesli nie skopiowala sobie go z yt.
  • Odpowiedz
@rentonB: No ale co jest z tym filmikiem nie tak? Przechwycili to przechwycili i dali jako dowód? Jeśli ktoś udowodni że fejk to będzie wtopa, narazie patrząc na wszystkie materiały - dla mnie ten film to oczywiście nie jest dowód ostateczny, ale jeden z wielu. Ciekaw jestem jak się teraz potoczy śledztwo, kiedy Rosja przejęła skrzynki. No i niektórzy którzy uważają , że mogła to być Ukraina albo ktoś inny, zadają
  • Odpowiedz
@rentonB: Wiem, że łatwo. Pozostałe informacje które napływają, zrzuty z kont separatystów itd to już co innego. Po prostu wszystko się pokrywa, chyba że się okaże że to najlepiej spreparowana akcja innego wywiadu np USA, ale raczej nic na to nie wskazuje, choćby po tym jaka była 1 reakcja Obamy. Dodać do tego jaka jest reakcja terrorystów, blokowanie służbom dotarcia na miejsce, zabranie czarnych skrzynek itd
  • Odpowiedz
@rentonB: Chyba nie doceniasz siły wywiadu chłopie. Równie dobrze możemy zaraz wyjść z założenia, że rozmowy naszych polityków były spreparowane. Tu masz twardy dowód, rozmowę przywódcy separatystów. No trzeba być umysłowym debilem by tego nie zauważyć. Aż muszę schodzić do argumentów ad personam, bo nie wierzę, że tacy pożyteczni idioci wierzą w to, że to nie Rosja stoi za zestrzeleniem.
  • Odpowiedz
@BPapa: Tak dobrze znasz głos tych ludzi? nie twierdzę, że to fejkowe nagrania, ale póki nie znam czyjegoś głosu to jedyne co mogę stwierdzić to, że ufam np SBU, że mnie nie oszukają.

Jutro Ruscy powiedzą, że rozmowa spreparowana i na podstawie czego Kowalski ma stwierdzić kto tu kłamie? Pozostaje jedynie zaufać SBU.

Oczywiście cały obraz wskazuje na to, że takie nagranie mogło mieć miejsce.
  • Odpowiedz