Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, otóż będę chciał nabyć jakiś kabel midi-usb do keyboarda, żeby na pececie odsłuchać i nagrywać wydawane dźwięki przez keyboad. Czy te najtańsze wersje na allegro spełnią swoją rolę? Czytałem w internecie trochę i generalnie jak znalazłęm wątek gdzie ktoś o to pyta ludzie odpowiadali, że co to w ogóle, że dziadostwo, szajs, że za tak niskie pieniądze nie ma szans, a trafiła się nawet sugestia, że może sprzęt (hmm kartę muzyczną?) rozpieprzyć.

Tylko, że te osoby, które pytały szukały kabla chyba pod bardziej zaawansowane granie. Jeśli idzie o mnie to jest totalnym zerem w graniu i jedyną funkcją jaką miałoby to spełnić to po prostu np. móc nagrać te dźwięki na pececie, żeby to sensownie brzmiało jak znajomym podsyłam co tam sobie wybrzdąkałem. Bo dyktafon w telefonie... no cóż, ciężko czasem cokolwiek rozpoznać.

Ponadto były osoby wypowiadające się, że nabyły po taniości kabel i chodzi, z tym, że takie wypowiedzi były w mniejszości.

Dla zupełnie domowych warunków grania na poziomie easy, kabel z najtańśzej półki spełni swoją funkcję? :)

#muzyka #kiciochpyta #midi #keyboard #usb #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 11
  • Odpowiedz
@martymcfly9: przecież kabel midi wysyła tylko sygnały midi a nie dźwięk. Keyboard możesz wykorzystać jako kontroler midi do DAW-a. Najlepiej najpierw spróbować ten kabel midi-usb a jak latencja będzie za dużo to kupić interfejs midi lub interfejs audio z wbudowanym midi
  • Odpowiedz
@oskar666: @gkpl: nie dodałem dosyć ważnej może rzeczy- keyboard też jest po taniości, generalnie nie chciałbym angażować w to zbyt dużo środków bo nie planuję bawić się w to na serio. po prostu ostatnio zebrało mi się na jakieś tam klepanie tych klawiszów i chciałbym potem to odtworzyć na pececie w jakimś słyszalnym brzmieniu :P no i dzięki za odpowiedzi ;)

a jeszcze zapytam - oskar666, karta dźwiękowa z midi,
  • Odpowiedz
@oskar666: najpierw spróbuje raczej tym kablem :D po prostu ostatnio mnie wzięło, żeby sięgnąć z szafki zakurzonego keyboarda, nie bardzo chce angażować środki w coś co tak naprawdę pewnie za miesiąc znowu wyląduje na szafce :P za tydzień będę miał trochę wolnego i myślałem zeby postukać intensywniej i wtedy coś się z tego dało nagrać i odtworzyć :)
  • Odpowiedz
@oskar666: to jak się za to wezmę (w sensie już sciągnę to z szafy) i się okaże, że ten kabelek faktycznie działa to się odezwę i podpytam :) wystraszyło mnie też to, że ktoś pisał w pewnym momencie, że ooo jeszcze komuś tam taki kabel sprzęt rozwali (strzelam, że domyślnie peceta albo kartę muzyczną?). to byłby dramat :P
  • Odpowiedz