Wpis z mikrobloga

A dla mnie nagrodę dla najlepszego piłkarza #mundial powinien zgarnąć André Schürrle.

Uważałem go zawsze za taką bardziej surową wersję Reusa. Nie przekonywał mnie ani w Chelsea ani nawet w fazie grupowej. Ale spójrzmy co działo się później:

Algieria - wejście w 46. minucie - gol na przełamanie w dogrywce

Francja - wejście w 69. minucie

Brazylia - wejście w 58. minucie - dwa gole dobijające gospodarzy

Argentyna - wejście w 31. minucie - kluczowa asysta przy zwycięskim golu.

To właśnie akcje Schurrle zapewniały Niemcom zwycięstwa w najtrudniejszych fragmentach turnieju. Zdobył 4 gole wchodząc zawsze z ławki. No, ale okazało się, że gole strzelane Nigerii i Iranowi są więcej warte niż Argentynie i Brazylii. ( ͜͡ʖ ͡€) #pilkanozna
Hahazard - A dla mnie nagrodę dla najlepszego piłkarza #mundial powinien zgarnąć Andr...

źródło: comment_zXCp3lKDxseK84oSsmZY2X3WJRvSY4L7.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Theos: Ale gole Mullera nie miały aż takiego wpływu na awans Niemców do kolejnych rund.

@resor: Pytanie, czy na statuetka jest nagrodą za "wrażenia" czy za realny wkład w zdobycie tytułu przez dany zespół.
  • Odpowiedz
@Hahazard: Nawet jeśli patrzymy pod takim względem, to z tej listy osiągnięć, jedynie ważne są mecze z Algierią i Argentyną, bo co to za osiągnięcie wejście na murawę w meczu z Francją (gdzie z tego co pamiętam Schurrle miał okazje żeby zamknąć mecz ale niestety nie wyszło), czy strzelenie 6 czy 7 bramki Brazylii. To już taki Messi, który właściwie sam ciągnął beznadziejną ofensywę Argentyny bardziej zasługuje na tę nagrodę
  • Odpowiedz
@resor: No z Francją i Brazylią zgoda, ale ważniejsze i trudniejsze niż w grupie są gole strzelane w fazie pucharowej kiedy każda drużyna chce przede wszystkim nie przegrać.
  • Odpowiedz