Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, doradzicie w kupnie samochodu?

Oto czego szukam:

- Cena do 30,000 - 35,000 zł

- Spalanie 10 - 16 litrów

- Silnik benzynowy, 160-300 KM, preferowałbym jakiegoś V6

- Nadwozie typu coupe lub cabrio

- Rocznik od 2004 w górę

- 4-5 miejsc

- Wszelkie BMW (kompletnie nie podoba mi się ich wygląd) i Alfy (nie chcę odwiedzać warsztatu co tydzień) odpadają

Jak na razie moimi typami są:

Mitsubishi Eclipse 4G - 3,8 l 263 KM V6

Toyota Celica TS VVTLi 192 KM

Co jeszcze mogę znaleźć o podanych wyżej parametrach w tej cenie? Wpadła mi w oko Mazda RX-8, ale z tego co wiem to potrafi spalić nawet i 20 litrów na 100.

  • 32
  • Odpowiedz
@Shodan56: Gniją. Czasem jak wejdziesz do garażu i staniesz koło auta to możesz usłyszeć "chrup", "chrup". Jak się schylisz to zobaczysz, że to właśnie rdza #!$%@? twoją mazdę. Niby żart, ale japońce są znane ze skłonności do korozji.
  • Odpowiedz
@Shodan56: To, że są przeceniane, są mdłe i nieciekawe (Eclipse i Celica wyglądają niemal tak samo), drogie w zakupie, drogie w utrzymaniu (dorabiam u jednego z dystrybutorów części i te do japońców, to najdroższe jakie wozimy) i generalnie co w nich takiego fajnego?
  • Odpowiedz
@Crypton3: A ja ci polecę Hyundai Genesis Coupe

Tylko że to minimum 45 tys zł, ale za to roczniki powyżej 2009, a silniki 3,8 mają grubo ponad 300KM

Ewentualnie starszy Hyundai Coupe po lifcie 2007-2009, jest też z silnikiem V6 (ale to już "tylko" 170KM), i kupisz już za 25 tys. zł a to praktycznie kilkuletni samochód.

Ktoś powie, że to Hyundai, że koreański, że to, że tamto. Ale poczytaj
  • Odpowiedz
@Crypton3: Koniecznie musi mieć dużo miejsca z tyłu? Gdyby wykreślić ta opcje, to 350Z i to bez zająknięcia bym brał.

Jeśli to, to może patrz po meśkach? Sam się dziwię, że to mówię, ale ma sens. Klasyczna linia, niezła jakość, dobre wyposażenie. Duży wybór silników będziesz miał.
  • Odpowiedz