Wpis z mikrobloga

Oto moja wstępna wizja tego co ma powstać w pierwszych wersjach #mirekplayer (podstawowe funkcjonalności): zobacz.

Jeżeli chcemy mieć możliwość plusowania wpisów musimy iść od początku w wypokowe API. Dlatego też w górnej belce po prawej stronie dodatkowo powinno pojawić się Zaloguj bądź nazwa użytkownika. W miarę rozwoju, postaram się uzupełniać READMEowe TODO o bardziej szczegółowe wpisy dla powstających funkcjonalności. Dodatkowo założyłem ircowy kanał #mirekplayer na freenodzie gdzie można mnie często złapać.

Niezbędne prawa w API: login (logowanie), votes (dla możliwości plusowania) + być może microblog i profile (nie znalazłem jasnej informacji w dokumentacji)

Jak wszystko będzie ukończone to będziemy się martwić o rozwój ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • 14
to nie lepiej zrobić w 100% webową


@oggy1989 @adiqq : no ja tez mam trochę obawy co do użytej technologii. Defakto nie ma potrzeby pchania tego do pseudo natywnych aplikacji skoro to samo można osiągnąć w wersji webowej. Wersja webowa ma tę zaletę ,że potencjalny użytkownik nic nie musi doinstalowywać ,aby korzystać. Zrobienie tego w formie instalatora to strzał w stopę ,bo wiele osób jest niechętnych instalowania czegokolwiek z niewiadomego źródła.

Tzn
@fotexxx: zapomniałeś, też że taka apka 100% webowa ma też zalety bo jest przenośna :) robisz sobie playlistę na kompie i możesz z tego korzystać na telefonie lub tam gdzie masz dostęp do kompa z netem (np w pracy) :D
@oggy1989: i martwi mnie trochę to ,że nie wiadomo co w zasadzie jest celem i jak to ma funkcjonować. Martwi mnie trochę to ,że pojawi się problem ze śmieszkami próbującymi trolowac aplikację wrzucając gówniane filmiki i audio...mikroblog ma te wadę ,że nie obsługuje minusów więc nie bardzo jest jak oddać negatywny głos ,aby sami użytkownicy mogli się pozbyć takich rewelacji, bez zaprzęgania własnego rozwiązania bazodanowego do trzymania informacji o banach,minusach czy
@fotexxx: Niby można użyć bazy lokalnej np. SQLite ale to takie nie bardzo rozwiązanie. Lepiej jakby apka była klientem a gdzieś na serwerze byłoby API które to obsługuje i ewentualnie lokalnie przechowywana jest lista ulubionych w razie jakby API padło albo była przerwa. Wtedy też pod każdy system można by było napisać natywną aplikację, a nie jakieś wydziwianie z aplikacją webową jako desktopową.
@fotexxx: Niech próbuje, może się uda może nie. Jedno jest pewnie, nie zależnie od powodzenia wiedza która zdobędzie będzie coś warta a i portfolio się trochę powiększy :D
@fotexxx: @oggy1989: jeżeli chcemy mieć możliwość przenoszenia ustawień to i tak niezbędna będzie zewnętrzna baza (po API), natomiast nie jest to żaden problem. Node-webkit to przede wszystkim webowe multiplatformowe rozwiązanie z sukcesem wykorzystywane w innych projektach i dlatego taki padł wybór. Port czysto webowy dla urządzeń mobilnych też jest jak najbardziej możliwy. Cel też jest jasny, stworzenie czegoś co ułatwi w prosty i ciekawy wizualnie sposób słuchania muzyki z różnych