Wpis z mikrobloga

#wychodzeniezdamskiegoprzegrywu dzień 100.

Zrzuciłam worek gładzi szpachlowej 10kg. Coś takiego ciężko mi podnieść, a już zanieść gdzieś to masakra. I pomyśleć, że ja na co dzień z takim workiem rozłożonym na moim ciele chodziłam. Fajne uczucie, polecam. Jeszcze 2 takie worki i będę mogła powiedzieć, że jestem chuda (òˇ)

Niestety zaczęły się okropne bóle w plecach, teraz na przykład siedzę w jednej pozycji a jakakolwiek zmiana wiąże się z tym, że zaczynam wyć, rzadko wyję z bólu ale to jest teraz jakiś kosmos. Pomimo ćwiczeń wzmacniających mięśnie kręgosłupa jest co raz gorzej. Smutno mi bo nie mogę tak często skakać na trampolinie jakbym chciała, a po 2h spaceru mam mnóstwo sił w nogach i ogólnie kondychy do robienia jeszcze kilku kilometrów ale tego pieprzonego bólu pleców nie idzie zignorować. Czuję się jak stara baba.

Miło też było jak spotkałam znajomego i coś tam heheszkujemy i coś tam się ze mnie ponabijał, ja mówię, żeby uważał bo mu przywalę bo mam super bajcepsy, "hehehe no poka tego bajcepsa".. ja napinam, on dotyka i "o kurna myślałem że żartujesz" ()

Mam nadzieję, postaram się by za kolejne 100 dni znowu zniknęło kolejne 10kg. To jest dobre tempo chyba, bo nawet jeśli zdarzy mi się coś od święta zjeść niezdrowego i w nadmiarze to nie odczuwam tego, po prostu wolniej mi spada wtedy i nie wyrywam sobie włosów z głowy.
p.....n - #wychodzeniezdamskiegoprzegrywu dzień 100.



Zrzuciłam worek gładzi szpach...

źródło: comment_TX74icR0gbiI7G3um6oKfakDnZy38pXp.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
@pepoon: Rób przysiady ze sztangą i martwe ciągi. Mnie też kiedyś ciągle plecy bolały, miałem jakieś skoliozy czy inny #!$%@?, a jak mięśnie pleców się trochę wzmocniły to wszystko przeszło jak ręką odjął. Oczywiście musisz się nauczyć to robić z odpowiednią formą.
  • Odpowiedz
@pepoon: Idź do lekarza, nie lekceważ tych pleców. W dodatku jak ćwiczysz upewnij się że dobrze wykonujesz ćwiczenia, może to stąd się bóle biorą.

Poza tym, to olbrzymi szacunek ode mnie, trzymaj tak dalej. :)
  • Odpowiedz
@pepoon: Kup w aptece dicloziaja żel, kosztuje jakieś 10zł a starcza na długo. Smaruj tam gdzie cię boli zgodnie z intstrukcją 4-5x dziennie, ale i tak idź do lekarza, bo on tylko uśmieża skutecznie ból, ale nie likwiduje przyczyny. Ból pleców może brać się też z nierozwiniętych mięśni brzucha (i powodować np. lordozę)
  • Odpowiedz
  • 0
@pepoon: taki okrągły jeżyk (zobacz w Google grafika bo jestem na telefonie). Możesz na tym siedzieć przy stole, stać jak myjesz zęby czy gotujesz i jednocześnie wzmacniać mięśnie głębokie kręgosłupa
  • Odpowiedz
@mistra: ooo jakie fajne! Już na samą myśl o włażeniu na to gołymi stópkami robi mi się dobrze :D W sumie nie jest drogie, może sobie sprawię... Szkoda że nie ma takich całych mat z kolcami gumowymi żeby sobie na tym spać, jestem "fanatykiem" takich kolcowych masaży :D
  • Odpowiedz
@pepoon: Nie przesadzaj, bo jak rozwalisz sobie kręgosłup to będziesz po nocach śnić, żeby znowu być grubą, ale żeby nie bolało. ;)

Chociaż grubym szybciej kręgosłupy padają...
  • Odpowiedz
@gobi12: nie przesadzam, dbam o to a jednak coś nie tak jest, mam też mononeuropatię i chodzę z tym do lekarza. No i też bez przesady, nigdy nie ważyłam 100kg, obciążenie nie było aż takie straszne.

  • Odpowiedz