Wpis z mikrobloga

#bron #projektdedal

Ech, znowu mnie łapie #tfwnogun :/ Najgorsze jest to, że już pomijając temat pozwoleń itp. to w tym kraju jest bardzo mało komercyjnych strzelnic, właściwie jedynie w większych miastach. Oprócz tego są jedynie jakieś kluby, strzelnice myśliwskie wojskowe itp. gdzie nie będąc członkiem można się jakoś wkręcić, ale to jak w Polsce - po znajomości, po cichu, tylnymi drzwiami, nie dla każdego.

Echhh nie wiem czy w końcu nie wyjadę do jakiejś Finlandii czy innej Szwajcarii.
Pobierz K.....5 - #bron #projektdedal 



Ech, znowu mnie łapie #tfwnogun :/ Najgorsze jest t...
źródło: comment_qxhvj1DMxfrnm99FkXxCGvRB7QItYdcs.jpg
  • 14
@Kraker245:

W europie wszędzie z pozwoleniami jest podobnie a może nawet gorzej. Jeżeli już wyjeżdżać to czechy tam jest dość dobre prawo dotyczące broni, tania amunicja itp.

Gdyby w Polsce ludzie występowali o pozwolenie jak inny za granicą to mielibyśmy eldorado ;)
@nico112: Prawo jest może i podobne, ale na pewno jest mniej biurokracji i takich tam ;) U nas przynajmniej jest liberalnie z bronią białą wiatrówkami itp.

Ale i tak mówię nie mówię tutaj o pozwoleniach tylko o ilości strzelnic, klubach i ogólnej popularności strzelectwa.
@Kraker245:

Czy ja wiem czy mniej biurokracji? Badania są chyba wszędzie, podanie też ;p, do tego jakiś warunek typu członkostwo w klubie strzeleckim czy egzamin.

Po prostu zamiast zmieniać kraj trzeba zmienić miasto na takie gdzie strzelectwo jest bardziej popularne ;)
@nico112: nawet nie pamiętam,dla mnie liczy się to, że wybór broni krótkiej ogranicza się do pistoletu glock i jakiegoś gówna na .22 LR. Ja ładnie podziękuję.

A otworzyć by się może i opłacało, tyle że ja akurat nie mam forsy. Od dawna marzy mi się własna strzelnica, ale szanse na start biznesu mam zerowe. No i wbrew pozorom mało kto się wybierze, nawet jeśli ceny się mocno obniży, bo nie ma
@Pantokrator:

Sama strzelnica raczej się nie utrzyma, trzeba otworzyć coś w rodzaju jakiegoś centrum rozrywek ze strzelnicą bo na strzelnicę kilka km za miasto faktycznie mało kto się wybierze ale np. miejsca gdzie mogą spędzić przy grillu cały dzień a przy okazji trochę postrzelać już jak najbardziej. No i do tego musi być dobra reklama bo to podstawa.
@nico112: no właśnie o czymś takim myślałem, żeby była tam jakaś kawiarnia by wszelcy fani broni mieli gdzie siedzieć i gadać. Ale ogólnie myślałem, żeby to było relatywnie blisko centrum, skoncentrowane na broni krótkiej. W takim amerykańskim stylu.
@Pantokrator:

W centrum ci raczej nie pozwolą chyba, że krytą i wyciszoną a ceny gruntu w centrum raczej wykluczają taką inwestycję. Kawałek za miastem z 2ha, jakiś małpi gaj, miejsce do grillowania, rozrywki dla młodszych, coś dla kobiet może jakieś małe spa, jakiś bar. Ogólnie z bańkę pewnie trzeba było wydać albo i więcej ale myślę, ze klienci by się znaleźli. Taka ucieczka od zgiełku miasta.
@nico112: wybacz, że się czepię, ale mógłbyś trochę bardziej skupić się na tekście. Jakbym miał na myśli centrum, to napisałbym "w centrum". A napisałem "relatywnie blisko centrum" - czyli np. 2km od centrum miasta.

I jak najbardziej miałem na myśli budynek z dachem, taką solidną wybetonowaną strzelnicę jakich mnóstwo w USA z łatwym dostępem. U nas pewnie się nie da, bo "przecież te pistolety przestrzelą metr betonu i kogoś zabiją", ale
@Pantokrator:

Strzelnice obecnie nie mają wielkich wymagań. Trzeba tylko uchwalić regulamin który jest już ogólnie dostępny i spełnić wymagania odnośnie hałasu i to wszystko, oczywiście wały itp. też muszą być ale nie ma na to specjalnych wymagań twoja inwencja.