Wpis z mikrobloga

alternatywne mirki od blackberry, mam pytanie, naszedł mnie z rana kaprys, mogę sobie sprawić z10 nowy za jakieś 550złota na polskie piniondze. I teraz moje pytanie: Zmieniło się coś z lagowaniem "sideloaded apps"? Chodzi mi o to czy apki z androida dalej lagują. Konkretnie potrzebuję instagrama,spotify, facebook messenger, facebook. Jest oficjalny whatsapp czy viber? Snapchat i endomondo też by się przydały. #blackberry #bojowkablackberry #telefony #z10 #crackberry
  • 11
@Singularity00: właśnie mam serdecznie dosyć wielkich ekranów. Ważne żeby rozdzielczość hd była, ta to może mieć nawet 4 cale, reszta mnie nie interesuje :) Co do "troszkę wolniej" tzn? Komfortowo w jak w poczciwym samsungu galaxy sII czy jak w galaxy ace?
@charles-gregoire: miałem okazję rok temu testować Z10 i aplikacje androidowe wtedy właściwie tyle tylko, że działały.

W/g mnie sam sposób ich instalacji jest beznadziejny i średnio intuicyjny. Natomiast poza tym system od BB jest genialnie szybki i nawet intuicyjny. Co do ekranu to jak dla mnie 5" to minimum żeby wygodnie korzystać ;)

skoro korzystasz z aplikacji, których natywnie nie ma na BB to kup coś z androidOS? prościej będzie i
@Singularity00: myślałem o z1 compact, pomacałem w sklepie i zrobiłem "meh". Jakoś mi nie leży ten telefon. Obecnie mam lumię 920 z której jestem zmuszony korzystać a to są podłe tortutry, rozbiłem g2, mam jeszcze nexusa 4 również rozbitego. Android nie jest mi obcy jak i wp 8, 8.1. Do ajfona mam mieszane uczucia, miałem 3gs i 4 w dniu premiery, znudził mnie ten system, a szkoda bo chętnie łyknąłbym jakiś
@charles-gregoire: a no chyba, że tak- cóż, Z1 Comapct jest dobrym wyborem ale skoro nie pasi to nie bierz bo nie ma co się męczyć. W takim wypadku ten BBZ10 może być ciekawą opcją i powiewem świeżości bo konkurencja oferuje właściwie prawie to samo a BB miało fajny pomysł na ten OS
@Singularity00: niebardzo się znasz a wypowiadasz bo linkujesz nawet do aplikacji z BBOS(czyli DO 7.1), a nie dla BB10

@charles-gregoire: zmieniło się i to sporo, a zmieni się jeszcze więcej bo obecnie tworzą 10.3, instalowałem wersję beta tego OS i aplikacje androidowe chodzą jak rakiety (a instalowałem go na urządzeniu developerskim, który ma tylko 1GB ramu)

teraz na dwóch developerskich urządzeniach korzystam z 10.2.1 i wszystko elegancko śmiga

na BB10
@pumpkinguy: na francuskiej wersji tablicy. Tutaj się tylko znają na cenach ajfona. Jak wyszedł pierwszy galaxy to kupiłem go za 600 zł, kiedy w pl kosztował jakieś 1300 :) Wczoraj kupiłem xperię z1 compact, nówka sztuka za 130 euro. Sprzedałem jeszcze przed północą za 290, po 10 min od wrzucenia ogłoszenia.