Wpis z mikrobloga

@M4h00n: Ale łamany na trzy części czy w całości? ( )

Nie miałem do czynienia wcześniej z takim sprzętem więc nie wiem na co zwracać uwagę.
@MiHau3: tak poważnie no to za kilka dolarów na alie kupisz jakiś teleskopowy, ale z drugiej strony gdy nie potrzebujesz takiego składanego to wystarczy kij od mopa lub zwykły kij :) ja co prawda dopiero zamówiłem kamerkę ale "dodatki" organizuje sobie najprostsza droga. Np guma od czołówki będzie mi służyć do ujęć POV, stary pasek(lub jakąś guma) zapiety na klatce tez może być zamiast szelek. ;)
@M4h00n: No właśnie skłądany byłby najlepszą opcją. W planach jest time-lapse i chcę kupić coś w miarę stabilnego i składanego. Upatrzyłem ten:

Link

Tyle że nie mam doświadczenia z takimi tripodami i chciałem zapytać na co zwracać uwagę.
@MiHau3: ja za swój statyw dałem 200zł :D co prawda kilka dobrych lat temu i do lustrzanki, ale przynajmniej skurczysyn stabilny z metalową głowicą. Zwykłe plastiki kupisz na allegro za 20zł lub w MM. SJ4000 jest leciutki więc nie potrzeba jakiegoś mocnego stabilnego statywu. Co innego gdy będziesz chciał wykorzystać do kamery/lustrzanki ;)