Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie, po dzisiejszym całodniowym sprzątaniu piwnicy mam 3 spore pudła podręczników z podstawówki, gimbazy i liceum z różnych lat. Antykwariaty tego chyba nie przyjmą bo inna podstawa programowa, nowa matura itd. I teraz: co z tym zrobić? Oddać na makulaturę? (przyjmują takie rzeczy?) Jakoś szkoda wywalić na śmietnik, bo niektóre książki są praktycznie nowe ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#kiciochpyta #ksiazki
  • 13
@nobodycares: zastanow sie nad wyslaniem książek gdzies na wschód - kazachstan moze byc dobrym kierunkiem, choc nie tylko.

serio.

w polsce, jak sama piszesz, pewnie 8 razy sie zmienila podstawa programowa i nikt tych podrecznikow nie potrzebuje, a polakom na wschodzie moga sie przydac.

sa organizacje, ktore wspolpracuja z tamtejszymi srodowiskami polonijnymi, pewnie maja strony, skontaktuj sie i bedziesz miała moralny profit nieziemski.

Na okładkach napisz swój email albo adres domowy,
@xavvax: ooo kurcze, nie wpadłabym na to, dobry pomysł!

Swoją drogą mega wkurzające były te ciągłe zmiany programu w polsce, przez to każde dziecko w rodzinie co roku miało inny komplet podręczników i potem takie są efekty że leży tona książek w piwnicy...
@nobodycares: Jezeli zdecydujesz sie na wysylke na wschód to daj znac :)

Twoj post zmotywowal mnie do zrobienia porzadku w swojej biblioteczce i tez chcialbym cos gdzies wyslac. Mozemy zrobic maly wykopefekt.

Ostrzegam - po tej akcji Twoj nick okaze sie bardzo nieadekwatny :)
@xavvax: a masz jakieś konkretne strony/namiary na ludzi ktorzy współpracują z polonią na wschodzie?

Na ten moment plan jest taki, żeby najpierw spytać w osiedlowej bibliotece bo tam bieda aż piszczy, a potem zobaczymy ;) Aczkolwiek opcja z wysyłką na wschód jest świetna, i jak wysprzątam jeszcze swoją biblioteczkę (bo na razie to tylko piwnica...) to będę myśleć ;)