Wpis z mikrobloga

@glasss: temat zainteresował mnie na studiach, a z racji wykonywanych prac łączę go często z mediami (choć np. bardzo szeroko poznałem tematykę poronień - bez związku z mediami, za to nadal ze śmiercią).

nie interesują mnie filozoficzne rozważania (chyba, że w kontekście interdyscyplinarności) - najprościej byłoby więc odpowiedzieć, że interesują mnie różne oblicza śmierci.
@michalkosecki: Podrążę:] Ale tak od strony generalnie socjologicznej, obecności w kulturze przedwczesnej śmierci? Jak na przykład w Spring Rammsteina i historii do której tekst się odnosi, czy na przykład subkultura emo (która w jednej z odsłon raczej kontestowała „teatr współczesności” niż chciała ciąć się żyletkami)? Czy wyłącznie obecność śmierci w Internecie… tak to nazwijmy
@staa: może prościej będzie, jeśli wypiszę kilka zagadnień: efekt Wertera; patologia śmierci; poronienia; obsługa kont zmarłych w serwisach społecznościowych; śmierć celebrytów i jej wizerunek w mediach (w tym takie smaczki jak np. przygotowanie zaplecza SEO pod newsy o osobie zmarłej przez serwisy plotkarskie); doświadczenie straty, percepcja śmierci przez dzieci, ciekawostki kulturowe na temat śmierci (jeśli chodzi o Rammsteina to analizowałem z kolei Mein Teil ;)); zabójstwo z pozorowaniem samobójstwa, kwestia tzw.
@michalkosecki: Przepraszam, że wtrącam, ale te smaczki to pierdoły są. Kiedyś to zagadnienie roztrząsaliśmy z pewnym znanym dowcipnym kolesiem, nie zapowiadało to podsumowania wartego zanotowania, raczej budziło refleksja nad kondycją stanu emocjonalnego współczesnych gwiazd.
@glasss: nie bardzo wiem, do czego to odnieść. ja rozkminiam te kwestie akademicko: przykładowo po ujawnieniu szczegółów na temat śmierci Davida Carradine'a (asfiksja autoerotyczna) wzrósł wskaźnik samobójstw naśladowczych tego typu; inny przykład to śmierć Michaela Jacksona - miałem przyjemność wysłuchać pracowników jednego z portali plotkarskich, którzy opowiadali, jak przygotowywali content (w tym strategię tzw. grzania newsów, nawet jeśli nic nowego nie wiadomo lub wręcz nic nie wiadomo) i strony pod SEO
Dziwne, tego właśnie dotyczyło pierdu, pierdu z moim interlokutorem. Strategii kontrolowania następstw zejścia. Zbudowania systemu precyzyjnych scenariuszy, opatrzonych odpowiednimi gwarancjami prawnymi, mającymi ukierunkować przepływ środków na właściwa osobę, będącą równocześnie spadkobiercą gasnącej gwiazdy. Taki cały iwent, w stylu, ..umarł król, niech żyje król.

@michalkosecki: