Wpis z mikrobloga

#bekaztvn #propaganda #manipulacja #tvnklamie #tvn #jkm #krul

Dzisiaj dopiero zobaczyłem materiał Faktów na temat wystąpienia krula w PE, odczuwając silne zażenowanie przy nieudolnej próbie heheszkowania.

Zrozumiałbym merytoryczne skrytykowanie poziomu znajomości języka angielskiego, czy też podstaw naukowych dotyczących globalnego ocieplania. Po co się jednak wysilać zwłaszcza, że wtedy jednak okazałoby się, że pomijając niemiecki akcent wypowiedź jest jednak zrozumiała oraz dotyczy bardzo istotnego problemu dla polskiej gospodarki. Dlatego pewnie łatwiej zrobić manipulację i śmieszkowanie na poziomie gimnazjum, po co Grażyny z Januszami mają wiedzieć czego dotyczyła wypowiedź.

W zasadzie materiał jest bardzo ciekawy pod względem zastosowanych sztuczek. Nie padł ani jeden formalny zarzut dotyczący języka pod kątem #jkm. Mamy natomiast ciągłe stwierdzenia w stylu "po przemówieniach w różnych odmianach angielskiego" przy jednoczesnych urywkach filmowych z Korwinem. W zasadzie poziom angielskiego w tym "materiale" pozwolono ocenić jednej osobie - samemu Korwinowi, który sam siebie zmasakrował. Wypowiedź:

czy mówiłem rzeczywiście łamaną angielszczyzną, obawiam się, że mówię bardziej łamaną polszczyzną w tej chwili


wycięto z:

Pani program podał, że ja mówiłem łamaną angielszczyzną. To ja mam propozycję, niech pani puści to, to jest 50 sekund, żeby ludzie zobaczyli, czy rzeczywiście mówiłem łamaną angielszczyzną. Obawiam się, że mówię bardziej łamaną polszczyzną w tej chwili niż wtedy angielszczyzną.


źródło1 źródło2

@FaktyTVN , Mikołaj Nowak macie wy rozum i godność człowieka pracując w takim szambie?
  • Odpowiedz