Wpis z mikrobloga

Mireczki, szybka pomoc potrzebna.

Laptop z Win 8 (żony, jej się zawsze takie rzeczy dzieją) nagle się wyłączył i już się nie włącza. Pokazuje się ekran startowy z logo Acera i tak stoi. Jest jakakolwiek opcja, żeby to jakoś ruszyć z miejsca?

#laptop #serwispc
  • 13
@skew: Pokazuje się logo Acera i to tyle. Próbowałem z zasilacza, z baterii, wyjmowałem baterię itd., żadne czary tego typu nie pomagają. Może jest jakiś #protip, którego nie znam, dlatego pytam.
@skew: @donOGR: Aaa, jeszcze jest jeden efekt, teraz zauważyłem. Wisi na tym czarnym ekranie z logiem i co kilkanaście sekund wydaje dźwięk tego typu beep ;) Nie wiem jak to nazwać. Poza tym nic się nie dzieje.
@jamtojest Wołamy @naprawalaptopow , ale jeśli zawiesza się na BIOSie i pika co jakiś czas to obstawiam problem ze sprzętem :/ U mnie w instrukcji do płyty głównej jest wyjaśnione jakie rodzaje dźwięków co oznaczają, w laptopach nie wiem :P Jest też opcja że np. nie wykrywa systemu, ale wtedy by chyba jakiś komunikat wyświetlił.
@jamtojest: Możesz chociaż do biosu wejść? Musi być jakaś opcja, by móc chociażby wejść do menu odpalenia trybu awaryjnego. Jak beepa, to znaczy jest problem z którymś z podzespołów, prawdopodobnie dysk padł.
@donOGR: @skew: Jak by się dało gdziekolwiek wejść, to prawdopodobnie bym sobie poradził ;) Niestety się nie da. Wyczytałem, że trzeba próbować uruchamiać i wciskać F8, za którymś razem powinno się wyświetlić menu startowe, ale robiłem ze sto prób i nic to nie daje. Czyli myślę, że serwis go czeka, bo sprzęt na gwarancji. Tylko danych szkoda. Dzięki za próby pomocy.
@jamtojest: Każdy bios ma inne skróty, dlatego ja przy uruchamianiu naciskam po kolei wszystkie F-y, bo któryś na pewno zadziała. Jeśli F8 nie działa, to próbuj kolejne.
@jamtojest: Podobno w Win8 jest instalacja tego systemu z ukrytego dysku, ale nie robiłem tego, więc nie wiem. Zawsze możesz wsadzić płytkę z którymś systemem (czy to 7, czy 8, czy xp, czy linux) i wybrać opcje instalacji nowego systemu w celu sprawdzenia, czy działa Ci dysk. Jeśli podczas instalacji będzie on widoczny, to na (nie)szczęście to nie dysk padł.