Wpis z mikrobloga

2283 - 7 = 2276

J.K. Rowling

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny"

"Harry Potter i Komnata Tajemnic"

"Harry Potter i Więzień Azkabanu"

"Harry Potter i Czara Ognia"

"Harry Potter i Zakon Feniksa"

"Harry Potter i Książę Półkrwi"

"Harry Potter i Insygnia Śmierci"

Miałem ochotę na jakąś luźniejszą książkę i padło na serię o Harrym Potterze. Początkowo byłem nastawiony bardzo sceptycznie. Wcześniej widziałem tylko dwa pierwsze filmy (które po przeczytaniu książek wypadają bardzo słabo), więc podchodziłem do lektury z przekonaniem, że będą to lekkie opowiadania przeznaczone raczej dla młodego czytelnika. Lecz bohaterowie książek i opowiadana historia wraz z kolejnymi częściami staje się bardziej dojrzała. Nie myślałem, że tak się w to wciągnę, skończenie całej serii zajęło mi niecałe trzy tygodnie. #bookmeter
PrawyKuba - 2283 - 7 = 2276



J.K. Rowling



"Harry Potter i Kamień Filozoficzny"

...

źródło: comment_rvB082VkAE0Leu2fx8sUTGMLEveBBEQQ.jpg

Pobierz
  • 8
@PrawyKuba:

hory portier to #!$%@? fantasy jakie kiedykolwiek powstało

he he my som czarodzieje, mamy tiary w gwiazdki i ruszczki robiące błysku błysku


to hary poter diabła kumoter, główny bohater; masz go lubić, bo mu starzy spadli z rowera


ma dwóch przydupasów #!$%@?ących za niego czarną robotę, nerda z cyckami i rudego robaka-biedaka-cebulaka


poter i jego przydupasy chodzą do magikowej szkoły im. Piotra Łuszcza prowadzonej przez homoseksualną podróbkę Gandalfa


poter zajmuje
@PrawyKuba: @Sebeq92: Filmy są raczej dla fanów, którzy przeczytali już książkę. Według mnie w tej roli są świetne, bo ekranizacja naprawdę dobrze (i szczegółowo w porównianiu do LoTR) przedstawia fabułę.

@DOgi: Co do "starości": dlatego właśnie lubię ostatnie części - jest tam rys historyczny wszystkich wydarzeń. No i poznajemy Dumbledora. I Snape'a. Obie bardzo ciekawe postacie. To tak jakby po poznaniu trylogii Tolkiena przeczytać Silmarillion. Poza tym w końcu