Wpis z mikrobloga

Cześć mireczki.

Ostatnio rozpocząłem 3 kursy na #edx i postanowiłem zrobić tej platformie małą #reklama. Wstęp do biologi. Wstęp do nauk komputerowych i programowania w Pythonie. Wstęp do nauk komputerowych z Javą.

Widać ogromny profesjonalizm, wysoką jakość i chęć przekazania wiedzy. Szczególnie polecam kurs biologiczny, masa materiałów dodatkowych, notatek, artykułów pomaga naprawdę przyswoić materiał. Chemia ani biologia nie były moimi ulubionymi przedmiotami i dużo wiedzy ze szkoły nie wyniosłem, ale kurs jest przystosowany dla kompletnego laika.

Wstęp do Javy także jest bardzo ciekawy, widać że jest tutaj duży nacisk na naukę myślenia i algorytmów a nie tylko klepania kodu i składni.Tak na prawdę przez pierwszy tydzień praktycznie nie pisze się kodu, a rozwiązuje się problem wymyślając odpowiedni algorytm. Naprawdę zwracają uwagę na dużo istotnych rzeczy.

Jako że też chciałbym zarabiać 15k miesięcznie wziąłem też kurs Pythona. Już teraz mam naprawdę spore braki. W wymaganiach do kursu nie była podana znajomość Pythona, ani żadnego języka programowania, tylko znajomość matematyki na poziomie "high school". Kurs naprawdę jest dość skomplikowany zarzucają całkiem sporymi kawałkami dość skomplikowanego kodu jak na początkujących. Autorzy kursu na forum sami przyznają, że jeśli ktoś nie ma jakiegoś doświadczenia, bardzo trudne będzie jego ukończenie. Jeśli ktoś chciałby się tam zapisać polecam najpierw ukończyć jakiś inny tutorial itd. Chociażby #codeacademy . Inaczej będzie miał spore problemy z pełnym zrozumieniem.

#polecam #mit #hkust
  • 2
  • Odpowiedz