Wpis z mikrobloga

Czy ja zawsze muszę być inny? Miałem robioną kanałowo szóstkę, a boli mnie całkowicie zdrowa trójka. Tzn. nie boli tak typowo, ale jest mega wrażliwa na nacisk, nic nie mogę ugryźć. Minęły dwa dni od akcji, szóstka wydaje się ok, a ta trójka nadal dokucza.

#dentysta #gorzkiezale
  • 6
  • Odpowiedz
@jamtojest: a dentysta stwierdził, że trójka jest całkowicie zdrowa? Kiedyś miałem taką sytuację, podobnie bolał mnie ząb, nawet jak językiem go dotykałem to czułem takie mrowienie. Myślałem, że się psuje. Poszedłem do dentysty okazało się, że mam nadwrażliwość. Zaleciła stosowanie specjalnej pasty. Po tygodniu ból minął :)
  • Odpowiedz
@cyberyna: @freq:

Tak, dentysta stwierdził, miałem dość dokładnie sprawdzane. I to nie jest taki ból jak przy zepsutym zębie, właśnie żadne mrowienie, żadne urażanie nerwu. Czuję jak bym w tą trójkę po prostu mocno dostał, jak by była jakaś obruszona czy coś. Nacisk boli w ten sposób, że nie sam ząb, ale jakby dziąsło nad nim. Nie wiem jak to wytłumaczyć.
  • Odpowiedz
@jamtojest: stwierdził na podstawie wizualnej oceny, czy zdjęcia RTG? Nie jest w tej dziedzinie ekspertem, ale ostatnie czasy miałem dość sporo przepraw z zębami także się tym interesowałem. A poza tym niedawno moja znajoma miała taką sytuację, że bolał ją ząb, dentysta wizualnie stwierdził, że ząb jest zdrowy. Zrobił RTG, okazało się, że kwalifikuje się do kanałowego.
  • Odpowiedz
@freq: Wizualnie i rentgen.

Poczekam jeszcze, może jakimś cudem ten ząb oberwał rykoszetem i musi swoje odczekać. Ale jak nie przejdzie to trzeba będzie się wybrać ponownie sprawdzić.
  • Odpowiedz