Wpis z mikrobloga

Mam CMS (Kopage), którego cały kod to jakieś dziwne znaki, co to jest? Pierwsza moja myśl to kod po przejściu przez interpreter, ale może niech ktoś obeznany się wypowie.

Jeśli się nie da tego zdekodować to można jakoś globalnie ustawić formatowanie daty?

Próbowałem setlocale ale wywala Unknown error w linii nr 0 ()

#programowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) #php #kiciochpyta
  • 8
  • Odpowiedz
@retardo: pewnie jakiś ioncube. Ja z zasady nie ufam gównianym, autorskim cms'om które dodatkowo korzystają z zaciemniania kodu. czemu? bo nagle się twórcy odechce aktualizować i nic w tym sam nie zmienisz, nie dodasz funkcjonalności i nie wiesz czy jakiś backdoor w tym nei siedzi.
  • Odpowiedz
@msq: łatwiej powiedzieć niż zrobić. Czasem przychodzi klient który ma od 5 lat stronę na takim potworku i nie chce słyszeć o zmianach w stronie - a zoptymalizować/pozmieniać trzeba...
  • Odpowiedz
łatwiej powiedzieć niż zrobić. Czasem przychodzi klient który ma od 5 lat stronę na takim potworku i nie chce słyszeć o zmianach w stronie - a zoptymalizować/pozmieniać trzeba.


@Patryk: Rozumiem, kiedys tez to przerabialem.

Rozwiazalem to w ten spsob, ze przygotowalismy roczny (chyba) kosztorys porownawczy supportu z uwzglednieniem ograniczen zamknietego rozwiazania i klient sam w sumie doszedl do wniosku co mu sie bardziej oplaca. Zatrudnil kogos poleconego kto mu recznie w
  • Odpowiedz
@msq: u nas się nasyłało handlowca i proponowało klientowi umowę na czas określony zamiast nieokreślonego i z litości strona gratis - szybciej i łatwiej było przerzucić stronę na jakąś joomle (bo to się robiło z pół dnia) niż rzeźbić w takim g. O ile to była jakaś mała strona, a nie sklep co ma miljart produktów
  • Odpowiedz