Wpis z mikrobloga

#polityka #4konserwy #korwin #knp #jkm #bekazprawakow < ale tylko troche, w tym szczegolnym temacie

Zabłądziłem i trafiłem na jakieś mikke.fora.pl i jestem w szoku. Oni naprawdę twierdzą, że jak chiny chronią swój rynek wewnętrzny poprzez a)zaniżanie wartości waluty b)faworyzowanie krajowych producentów ; to my i tak powinniśmy wybierać w przetargach publicznych ich oferty nawet jeśli różnica jest minimalna... boże no nie wierzę... jeszcze tłumaczenie "kupilem książkę hendrego hazlitt'a on to dokladnie opisal i on ma racje wiec jak powiesz cos innego to znaczy ze sie mylisz" xD no tragedia.

To wygląda tak,

Robimy przetarg na autobusy, chińska oferta jest cenowo o 5 tysięcy lepsza (a co! jest róznica to jest! brać tańsze!) kupujemy chińskie i wywalamy kasę do chin i już jej więcej nie widzimy xD

Teraz Chińczycy robią przetarg na np. 100 koparek. Jedziemy z zajebistymi koparkami i nasza oferta jest jeszcze lepsza od chińskiej xD a co robią chińczycy? Sorka białasie xD bierzemy swoje, nie wylejemy ze swojego kociołka pinindzy xD

I wraca taki radykalny korwinista ze smutkiem ( ͡° ʖ̯ ͡°) jak to tak przecież wolny ryneczek i nasza oferta lepsza ( ͡° ʖ̯ ͡°)

a zapomina, że wolny rynek jest jak obie strony się na niego zgadzają xD a jak ktoś faworyzuje swoich to jesteśmy na straconej pozycji xD shiet ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Artykuł na temat handlu z tymi arcy-uczciwymi chinolami:

http://skosnymokiem.wordpress.com/2014/04/12/rysy-na-chinsko-niemieckiej-przyjazni/

korwinowskie forum, uwaga grozi rakiem:

http://www.mikke.fora.pl/ideologia-religia-swiatopoglad,8/cla-na-chinskie-produkty,3333.html

  • 21
@Meister_Yusuf: Mikke fora nie istnieje od co najmniej 5 lat. Był tam wielki bunt(dlatego większość osób usunęła sobie konto) i większość osób, założyła forum libertariańskie, z którego wykształciła się partia libertariańska.
@Korwinoid: póki co chińczycy sobie radzą dzięki temu ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ja w tym wszystkich chciałem przekazać myśl, która można zapisać w jednym zdaniu "jeśli chińczycy nie godzą się na wolny rynek, to my powinniśmy odpowiedzieć na zasadzie wzajemności" inaczej szkodzimy sobie.
@Meister_Yusuf: No, trochę szkodzą sobie. Tak jak tu kolega wyżej napisał "duży eksport=wzrost cen w kraju". Przeciętny Chińczyk nie korzysta na rozwoju chińskiej gospodarki tak dalece, jak by mógł. Ponadto zgromadzili ogromne rezerwy kapitału, z którym nie ma co zrobić. Koniec końców może się okazać, że zasuwali i zasuwają jak mrówki na prawie cały świat, a ostanie im się jeno sznur.
@jah00: nope. ja mam racje, wy pleciecie bzdury. Ja podaje fakty xD wy literature 18'nastowieczną. No sorka, ale prześcigacie samych siebie w zaprzeczaniu faktów.

Jedyna cenna uwaga tutaj byla od użytkownika Jozio0506:

Przeciętny Chińczyk nie korzysta na rozwoju chińskiej gospodarki tak dalece, jak by mógł. Ponadto zgromadzili ogromne rezerwy kapitału, z którym nie ma co zrobić.


@Meister_Yusuf: Ja ci nie mówię na kogo masz głosować, tylko zwracam uwagę iż nie głosujesz zgodnie ze swoimi poglądami. Kasowaniem mojego komentarza zdradzasz tylko swój młody wiek, albo niedojrzałość. Nie napisałem bzdury, bo to była czysta logika. Nikogo też nie cytowałem, więc te uwagi co do mnie są chybione. I jakiż to fakt zaprzeczyłem? Przepraszam, ale nie wiem. Nie wiem czemu też tak cenisz komentarz Jozia0506 bo to tylko elementarne i
@Jah00: po pierwsze jesteś ******** (nie bede przeklinal) wmawiając mi, że popieram PiS i SLD :) bo moim zdaniem powinieneś wypisać się z KNP i dołączyć do partii fanatyków, nie używających mózgu i nie zdających pytań :)

Ja ci nic nie wmawiam, to Ty sam się oburzyłeś na myśl, że KNP nie jest za ochroną rynku wewnętrznego. "Kapitał nie ma narodowości" to przecież jeden z postulatów tej partii. Jeśli dla ciebie popieranie programu to jest fanatyzm to nie wiem. Ja na wszystkie pytania mam odpowiedzi, przecież nie popierałbym czegoś, czego nie rozumiem.
@Jah00: Wdałem się w dyskusję z "radykalnym korwinowcem" i przy rzucając mu faktami... a to przemysł wysokich technologii niemiecki, a to elektromechaniczny... wszystko traciło, bo chińczycy mogą konkurować na równych zasadach w europie, a europejczycy już tak nie mogą w chinach. No i dyskutuj z tym kto traci xD

NO JAK #!$%@? MAĆ BYK WIDAĆ, ŻE CHIŃCZYCY ZYSKUJĄ!!! MAJĄ WIĘCEJ KASY EUROPEJCZYCY MAJĄ MNIEJ.

A on mi mówił patrz na merkantylizm..
@Jah00: glosuje na knp bo innej opcji nie ma, oni jedyni chcą rozwalenia tego #!$%@?łka, jedyni uczciwi ludzie to są w tej partii. Dużego wyboru w Polsce nie ma na kogo głosować. To, że się z brakiem ochrony rynku wewnętrznego w przypadku nieuczciwej zagrywek i łamania umów nie zgadzam to trudno, przeboleje. Nie będzie to miało wielkiego wpływu na moje życie i tak czy siak. Za prosty człowiek ze mnie bym
@Meister_Yusuf: Nie jestem ekspertem od chińskiej gospodarki, więc cię nie przekonam, bo nie znam dokładnie sytuacji. Ale nawet jakbym znał, to jest przecież tak wiele różnych czynników, że trudno zgadnąć co na co wpływa w większym, a co w mniejszym stopniu. Ogólny wniosek jest taki: Chiny się rozwijają, bo mają więcej wolnego rynku niż my. Trzeba też rozdzielić oszustwa, nieuczciwość i łamanie umów od faworyzowania swoich produktów, bo to dwie zupełnie
@Jah00: No dziękuje za zgode ;_;

Jeśli chińczycy w ten sposób okradają naszych przedsiębiorców to oczywiście państwo może wkroczyć i nałożyć na Chiny jakieś sankcje.


No bo przecież to oczywiste, że jak oni łamią jawnie umowe o wolnym handlu w jakiś dziedzinach X i Y to nie powinniśmy na to patrzeć i stać bezczynnie ;
__;

Z "krystalicznie prawicowym" KNP się zgodzę, żeby iść na kompromis w jakiś dziedzinach np.
@Meister_Yusuf: Jeszcze odnośnie manipulacji waluty. To też zależy co się rozumie przez manipulacje. Bo jeśli sobie drukują te juany to nic kompletnie to nie zmieni, kurs spadnie, ale ceny chińskich towarów wzrosną. Natomiast jeśli kurs jest ustalany sztucznie przez rząd chiński, a nie przez rynek, to jest to zwykłe oszustwo i odpowiednie sankcje są wskazane. Ale rząd chiński może sobie sam ustalić, że np. polskich produktów w ogóle nie kupuje. Nie